přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. května 2006, 18:26

Cechlová další limitářkou na ME

Diskařka Věra Cechlová Pospíšilová splnila v sobotu na mítinku v Halle limit do Göteborgu.

Skupina atletů, kteří hned na začátku letní sezony splnili limit na mistrovství Evropy, které se v srpnu uskuteční ve švédském Göteborgu, se začíná rapidně rozšiřovat. Jen v sobotu normu pro evropský šampionát splnilo sedm českých reprezentantů. Zatímco v Ostravě na 1. kole Česká spořitelna extraligy se zadařilo výškařům Tomáši Janků, Barboře Lalákové a Romaně Dubnové, oštěpařce Barboře Špotákové a překážkářkám Rücklové a Bergrové, o několik set kilometrů směrem na Západ na mítinku v německém Halle se blýskla i diskařka Věra Cechlová Pospíšilová. Za deštivého počasí skončila na čtvrtém místě a výkonem 63.15 metru kritérium Českého atletického svazu na evropský šampionát pokořila o 4.15 metru. "Bylo velmi špatné počasí, déšť a mokrý kruh, což je pro mou techniku jedna z nejhorších situací," uvedla svěřenkyně Josefa Šilhavého

Nejlépe se na mítinku v Halle dařilo Polce Wiolletě Potepové, která poslala své náčiní do vzdálenosti 66.01 metru. Druhá skončila domácí Franka Dietzschová výkonem 64.82 metru a třetí Rumunka Nicoleta Grasuová (64.73).

V mužské části soutěže zvítězil Virgilius Alekna, kterému se povedla hned první série výkonem 69.62 metru, druhý skončil domácí Lars Riedel, který hodil 66.24 metru. Na výkonech závodníků se podepsalo celkem nepříznivé deštivé počasí i kvalita diskařského kruhu.

V Halle se dařilo také dvěma českým mladým nadějím. Vladislav Tuláček vyhrál závod ve vrhu koulí a v diskařském sektoru skončil šestý, v obou případech si vytvořil nový osobní rekord a v kouli navíc potvrdil limit na MSJ do Pekingu. Kladivářka Kateřina Šafránková z Kolína  poslala své náčiní do vzdálenosti 61.14 metru a mohla se tak radovat z nového českého juniorského rekordu.

Kompletní výsledky z mítinku v německém Halle naleznete zde.

Karolína Farská

Vytisknout