přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. dubna 2021, 10:53

ČAS povede nadále Libor Varhaník

Ve Sportovním centru Nymburk proběhla řádná Valná hromada ČAS. Post předsedy Českého atletického svazu obhájil Libor Varhaník, který stojí v čele této organizace od roku 2009 a svou funkci bude vykonávat i v následujících čtyřech letech.

Libor Varhaník je rodákem z Kutné hory. V roce 2005 se stal místopředsedou Českého atletického svazu a od roku 2009 nepřetržitě usedá na křeslo předsednické. V období 1995 – 2003 byl členem marketingové komise EAA a následně navázal členstvím v soutěžní komisi EAA.  V roce 2019 úspěšně kandidoval na post místopředsedy EA a v březnu loňského roku se stal předsedou správní rady pro atletické mistrovství Evropy v Mnichově 2022. Zároveň je také členem Národní rady pro sport a místopředsedou Českého olympijského výboru.

Libor Varhaník byl zvolen předsedou ČAS již počtvrté v řadě. Tentokrát získal podporu od 148 ze 163 odevzdaných volebních lístků a povede tak českou atletiku v dalším čtyřletém období, tedy do roku 2025. „Těší mě silný mandát, který jsem dnes od delegátů obdržel. Je to pro mě velký závazek, zvláště v tomto složitém období,“ uvedl.

Krátce se také ohlédl za uplynulým čtyřletým cyklem. „Bylo to z několika hledisek velmi turbulentní období, ať už se jednalo o složitosti s financováním sportu, přechod z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy do gesce Národní sportovní agentury nebo silné zasažení celosvětovou pandemickou situací. V uplynulých čtyřech letech jsme měli možnost uspořádat tři významné světové a evropské atletické události. Tou první byl evropský chodecký pohár v Poděbradech 2017. O rok později následoval Kontinentální pohár v Ostravě a v roce 2019 proběhl v Praze Kongres Evropské atletiky. Jsem rád, že česká atletika nadále pokračuje ve své činnosti. Přesto, že se nacházíme ve složitém období, našim členům nechybí apetit a motivace, což dokazuje jejich každodenní odvaha a loajalita,“ ocenil snahu celého českého atletického hnutí.

A jaké jsou budoucí priority staronového předsedy? „Základem je zajistit restart české atletiky a vrátit se s předpokládaným uvolňováním opatření k tréninku a soutěžím na vrcholové, výkonnostní i amatérské úrovni. Naším cílem je, aby byla atletika nejpraktikovanějším sportem v České republice, protože si myslíme, že k tomu má veškeré předpoklady. Dlouhodobě pracujeme na systému digitalizace Českého atletického svazu. Chceme být otevřenou kredibilní organizací, která bude udržitelná a umožní rozvoj atletiky pro budoucí generace,“ dodává.  

Místopředsedou ČAS byl opětovně zvolen Jaroslav Přibáň. Druhým místopředsedou se stal Drahoslav Dočkal. Předsedou Ekonomické komise ČAS zůstává Jiří Topinka. Předsedkyní Komise mládeže ČAS byla zvolena Jana Sobčíková. Předsedou Komise rozhodčích ČAS je nadále Jakub Kubálek. Předsedkyní Metodické komise ČAS se stala Iveta Rudová. Předsedou Organizační komise ČAS je Ladislav Kňákal. Předsedou Soutěžní komise ČAS zůstává Ondřej Veverka a předsedou Dozorčí rady byl zvolen Martin Nešvera.

Za členy Dozorčí rady ČAS byli zvoleni Pavel Duffek, Ivan Hubáček, Richard Chmelík, Zuzana Marková, Dušan Molitoris, Zdeněk Simon a Renáta Struhalová.

Arbitrážní rada ČAS má složení Martina Blažková, Martin Klíma, Josef Macek a Jaroslav Veselý.

Předseda ČAS Libor Varhaník předal titul Čestný člen ČAS Ladislavu Doskočilovi, Jitce Vinduškové a Oldřichu Zvolánkovi.

Fotogalerie

Petr Jelínek, foto: ČAS - Tomáš Taubr

Vytisknout