přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. června 2020, 20:36

Cachová a Kopecký vedou plzeňský víceboj

Za chladného, deštivého a větrného počasí proběhl na atletickém stadionu v Plzni první den závěrečného mikromítinku ČAS, který je věnován vícebojům. V soutěži žen vede jasně po prvním dni Kateřina Cachová. Mezi muži si vede podobně suverénně Ondřej Kopecký.

Počasí vícebojařkám a vícebojařům rozhodně v první soutěžní den nepřálo. Teplota dosahovala zhruba patnácti stupňů a po většinu času závodníky doprovázel déšť a silný nárazový vítr. Přesto se zejména v ženském sedmiboji sešlo v podstatě to nejlepší, co může česká špička nabídnout. Už tak nabitou startovní listinu navíc doplnila i slovenská vícebojařská jednička Lucia Vadlejch.

Na úvodní stovce překážek byla dle očekávání nejrychlejší Kateřina Cachová, která proběhla rovinku s ploty v čase 13.39, čímž o jednu setinu vylepšila svůj týden starý nejlepší český výkon této sezóny. Zdatně jí však sekundovala Kateřina Dvořáková, když časem 13.41 zaostala jen pět setin za svým osobním rekordem. Pod čtrnáct vteřin stlačila svůj čas ještě Tereza Elena Šínová (13.87).

Šínová se následně podělila o dílčí prvenství ve výškařském sektoru s domácí Denisou Majerovou. V nepříznivých podmínkách se obě závodnice dokázaly přenést přes 175 centimetrů. Další čtyři závodnice včetně Cachové zdolaly 172.

V koulařském sektoru ukázala svou sílu objev letošní sezóny Dorota Skřivanová, která byla jasně nejlepší za 13.42. Třináctimetrový hod zaznamenala také Kateřina Cachová. Její náčiní dopadlo přesně na tuto hranici. Z nového osobáku 12.42 se mohla radovat Jana Novotná.

První den uzavřely sedmibojařky na dvoustovce. Zde měla nejrychlejší nohy Lucia Vadlejch v čase 24.39. Nové kariérní maximum 24.48 si zaběhla Kateřina Dvořáková. Cachová proběhla cílem jako třetí za 24.71.

Po čtyřech disciplínách je ve vedení Kateřina Cachová s mezisoučtem 3586 bodů a může tak reálně útočit na šestitisícovou hranici. Průběžnou druhou příčku drží její tréninková kolegyně Lucia Vadlejch (3443 b.) Třetí je Kateřina Dvořáková (3420 b.).

Desetibojaři zahájili své dvoudenní klání na stovce. Jediný Petr Urbánek se dostal časem 10.95 pod jedenáct vteřin. Bohužel mu však přitom foukal do zad vítr o hodnotě 4.8 m/s. Hlavní favorit Ondřej Kopecký zaznamenal ve stejném běhu 11.02.

V dálce dolétl Kopecký na 718 centimetrů. Stejného výkonu dosáhl také nejlepší junior František Doubek. Následně však pardubický atlet ztratil v kouli, kde zapsal jen 12.13. Zde předvedl nejdelší pokus 14.83 Pavel Krejča. Kopecký se vrátil na vítěznou vlnu ve zbylých dvou disciplínách prvního dne. Ve výšce bral body za 195 centimetrů a čtvrtku zvládl v čase 50.28.

Ondřej Kopecký tak přenocuje na prvním místě se ziskem 3887 bodů. Druhý Petr Urbánek posbíral v pěti disciplínách 3718 bodů. Třetí je prozatím Radoš Rykl (3563 b.).

Soutěži juniorů jasně dominuje František Doubek. (3959 b.) Na velmi slušný součet má zaděláno také průběžně první závodnice sedmiboje dorostenek Natálie Olivová (3250 b.).

Výsledky

Petr Jelínek

Vytisknout