přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. prosince 2019, 12:51

Byla schválena nominační kritéria 2020

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominační kritéria pro rok 2020. Dále bylo určeno jedenáct mítinků, které se mohou pyšnit statutem Mítink certifikovaný ČAS.

Předsednictvo Českého atletického svazu také schválilo nominační kritéria pro velké mezinárodní akce, kterých by se česká reprezentace měla zúčastnit v roce 2020. Jedná se o olympijské hry v Tokiu, mistrovství Evropy v Paříži, halové mistrovství světa v Nankingu, mistrovství světa juniorů v Nairobi, mistrovství Evropy do 17 let v Rieti, mezistátní utkání v chůzi v Poděbradech, mezistátní utkání juniorů v Polsku, mezistátní utkání kategorie do 22 let v Maďarsku, mezistátní utkání žactva v České republice, Evropský pohár v běhu na 10 000 metrů v Londýně, Evropský pohár ve vrzích a hodech v Leirii, mistrovství světa chodeckých týmu v Minsku a mistrovství světa v půlmaratonu v Gdyni.

Samotná nominační kritéria k jednotlivým reprezentačním akcím budou od 16. prosince ke stažení na našich webových stránkách ve složce Reprezentace – nominační kritéria.

Důvod vzniku kategorie Mítink certifikovaný ČAS

Český atletický svaz se po zavedení světového rankingu a nové struktuře světových a evropských mítinku rozhodl zřídit pro domácí mítinky kategorii Mítink certifikovaný ČAS. Cílem je mimo jiné vytvořit podmínky pro české závodníky na domácích mítincích, aby mohly být jejich výkony započítány do světového žebříčku.

11 závodů schválených jako Mítink certifikovaný ČAS

Hvězdy v Nehvizdech (22. ledna 2020, Nehvizdy)

Czech Indoor Gala (5. února 2020, Ostrava)

Zlatá tretra (22. května 2020, Ostrava)

Vzhůru Brno – Memoriál Josefa Sečkáře (25. května 2020, Brno)

Memoriál Ludvíka Daňka (26. května 2020, Turnov)

Praga Academica (2. června 2020, Praha)

Memoriál Josefa Odložila (8. června 2020, Praha)

Kladno hází a Kladenské memoriály (16. června 2020, Kladno)

Velká cena Nového Města nad Metují (11. července 2020, Nové Město nad Metují)

Velká cena Tábora a memoriál Ing. Jana Pána (14. července 2020, Tábor)

Zlín 2020 (15. srpna 2020, Zlín)

Hned čtyři české mítinky se dostaly pro příští rok do World Athletics Continental Tour. Ostravské Czech Indoor Gala bylo zařazeno do kategorie European Indoor Premium Meeting, což je z pohledu evropských mítinků nejvyšší kategorie, ve které je pouze sedm halových mítinků. Pod otevřeným nebem je pro rok 2020 v nejvyšší kategorii Gold level Zlatá tretra v Ostravě. Do kategorie Bronze level pak spadá další tradiční mítink Memoriál Josefa Odložila, který se koná na pražské Julisce a také mezinárodní mítink Kladno hází a Kladenské memoriály.

Český atletický svaz měl také možnost navrhnout šest domácích mítinků, které budou zařazeny do světového rankingu soutěží kategorie E. V tomto ohledu byly schváleny tyto mítinky:

Velká cena Tábora a Memoriál Ing. Jana Pána

Velká cena Nového Města nad Metují

Memoriál Ludvíka Daňka

Vzhůru Brno – Memoriál Josefa Sečkáře

Praga Academica

Zlín 2020

Petr Jelínek

Vytisknout