přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. ledna 2019, 13:45

Byla schválena nominace na vícebojařské MU

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na mezistátní utkání ve vícebojích, které proběhne ve dnech 26. – 27. ledna v Cardiffu.

Sestava mužů nastoupí v silné sestavě. Leaderem by měl být osmý muž z mistrovství Evropy v Berlíně a devátý z halového světového šampionátu v Birminghamu Jan Doležal, jenž loni poprvé v kariéře složil sedmiboj přes šest tisíc bodů. Nebude chybět ani jeho tréninkový parťák Jiří Sýkora. Desetibojařský mistr Evropy do 22 let z roku 2017 nastoupí do halového sedmiboje po dvou letech. V minulé sezóně závodil v hale jen sporadicky. Zkušenou oporou bude Marek Lukáš, účastník loňského mistrovství Evropy i halového mezistátka. Čtvrtým do party je Ondřej Kopecký. Také on si zazávodil na loňském mezistátním utkání v Madridu, kde čeští muži skončili druzí za Francií.

Suverénně nejzkušenější závodnicí ženského týmu bude Eliška Klučinová. Svěřenkyně trenéra Ptáčníka měla loni skvostnou halovou sezónu, kterou korunovala vítězstvím na mezistátním utkání a čtvrtým místem na halovém světovém šampionátu v Birminghamu. Pod otevřeným nebem pak nezávodila. Elišku doplní další dvě účastnice loňského mezistátka Barbora Zatloukalová a Kateřina Dvořáková. Zatloukalová se v minulém roce stala mistryní republiky v sedmiboji a Kateřina Dvořáková brala ve stejném závodě stříbro. Sestavu doplňuje ještě Barbora Dvořáková. České ženy budou obhajovat loňské vítězství z Madridu.

Z hlavních reprezentačních opor chybí Kateřina Cachová, která po operaci kolene vynechává halovou sezónu a Adam Sebastian Helcelet, jenž plánuje svůj první vícebojařský start až na mistrovství České republiky v pražské Stromovce

Trio českých juniorek je sestaveno ze závodnic, které nás reprezentovaly na mistrovství Evropy do 17 let. Jediná Tereza Elena Šínová závodila i na loňském mezistátku. Společně s ní si v Cardiffu zazávodí ještě Linda Suchá a Sára Zámečníková.

Také dva z českých juniorů mají zkušenosti z loňského ME do 17 let. V Györu zápolili s kontinentální elitou své kategorie Tobiáš Dvorský a František Doubek. Nyní je čeká první juniorský reprezentační start ve víceboji. K nim se přidá ještě Matyáš Franěk. 

Petr Jelínek

Vytisknout