přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. listopadu 2023, 08:27

Byla schválena nominace na ME v krosu

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na mistrovství Evropy v přespolním běhu, které se uskuteční 10. prosince 2023 v Bruselu. Do Belgie odcestuje devět českých reprezentantů a reprezentantek.

Co se týká účastí na mistrovství Evropy v krosu, bude nejzkušenějším členem výpravy Jáchym Kovář v závodě mužů. Pro něj bude Brusel už pátým šampionátem. V minulosti startoval jednou v kategoriích juniorů a do 23 let a následně dvakrát reprezentoval v mužském klání. Svého nejlepšího výsledku dosáhl loni v Turíně, kde doběhl na 41. příčce. Letos získal už svůj třetí národní krosový titul v řadě.

Tereza Hrochová vybojovala v Dříteči dokonce čtvrté mistrovské zlato za sebou a na evropském krosovém šampionátu také nebude nováčkem. Poprvé na něm závodila v roce 2018 ještě v kategorii do 23 let a byla osmapadesátá. Před dvěma lety v Dublinu pak obsadila v závodě žen 49. místo.

Po dvou letech si zopakuje účast na tomto ME také Anna Málková. Bronzová žena mistrovského závodu byla v Dublinu v kategorii do 23 let 54. a letos se zúčastní mistrovského klání stejné kategorie. Také mezi juniorkami budeme mít želízko v ohni, a to v šesté z MEJ a vítězky EYOFu Jany Johanové. Mezi juniory si vybojoval nominaci český mistr Jiří Pavel Češka.

Obsazení budou mít české barvy také ve smíšené štafetě, kde nás budou reprezentovat vítězové domácího šampionátu v kategorii mílařů Jakub Davidík s Bárou Stýblovou, které doplní druzí z pátečního nominačního závodu Daniel Kotyza a Pavla Štoudková. Z této čtveřice mají zkušenosti z krosového ME Jakub Davidík, jenž před dvěma lety v Dublinu startoval mezi juniory a Bára Stýblová, která závodila ve stejné kategorii v Šamoríně 2017. 

Nominace českého týmu pro mistrovství Evropy v přespolním běhu 2023

Jáchym Kovář (muži)
Tereza Hrochová (ženy)
Anna Málková (ženy U23)
Jiří Pavel Češka (junioři)
Jana Johanová (juniorky)
Jakub Davidík (smíšená štafeta)
Daniel Kotyza (smíšená štafeta)
Bára Stýblová (smíšená štafeta)
Pavla Štoudková (smíšená štafeta)

Petr Jelínek, foto: Aleš Gräf

Vytisknout