přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. října 2016, 10:37

Atletická NEJ Kateřiny Šafránkové

Tentokrát se s námi o svá atletická NEJ podělí česká rekordmanka v hodu kladivem Kateřina Šafránková.

Největší rival

Těch je hned několik. Pamatuju si soupeřky od mládežnických kategorií. Vždy jsem si našla někoho, kdo byl na dosah a snažila se s ní bojovat. V poslední době jsou pro mě osobně asi největšími soupeřkami Sophie Hitchonová a Joanna Fiodorowová. Na obě vzpomínám od ME do 22 let v Ostravě.  Jinak bych řekla, že možná největším rivalem, který mám je moje hlava. J

Největší atletický kamarád

Největším kamarádem je moje nejlepší kámoška Klára ( dcera mého prvního trenéra J. Tučka). Byla prvním člověkem, kterého jsem na atleťáku poznala a tak nějak to tam táhneme do dnes J

Nejoblíbenější závod

Nejoblíbenějším závodem se pro mě stala Zlatá tretra. Je to velký závod s velkými jmény a přitom se tam cítím bezpečně, protože vím, že jsem  “doma“.  Stejně důležitý je pro mě prvomájový závod v Kolíně, kde jsem opravdu doma a ráda si hodím na stadionu, kde jsem “vyrostla!“. Škoda jen, že je hned v úvodu sezóny. Většinou jsem těsně po návratu z JAR a těžko se to stíhá.  

Nejoblíbenější stadion

Nejoblíbenější stadion je právě ten domácí v Kolíně. Vždycky vím, že se tam potkám se spoustou lidí, se kterými si mám co říct a kde probereme hromadu věci.

Nejoblíbenější destinace na trénink

Nejoblíbenější destinace se časem také změnila. Vždycky jsem měla ráda soustředění v Nymburce, ale poté, co jsem navštívila Potchefstroom, tak se to změnilo. Takže teď nejraději do JAR.  

Závod, na který nejraději vzpomínáš

Nejraději asi vzpomínám na mládežnické závody MEJ v Hengelu, MSJ v Bydhošti a ME22 v Kaunasu, při kterých jsem získala stříbro. Ke každému se váže tak trochu příběh, ale nejzajímavější je asi ten z Hengela, kdy po první noci přišel diskař Ondra Pítr a řekl mi, že se mu zdálo, že mám medaili. Tehdy jsem se mu hodně smála, protože jsem byla někde hooodně nízko v tabulkách. Dokonce jsme se snad o něco vsadili a on měl nakonec pravdu.  

Největší zklamání

Největší zklamání jsem prožila asi na MSJ v Bydhošti, když jsem pár dní po medaili zjistila, že jsem přišla o účast na OH v Pekingu. Tenkrát mě přehodila Lenka (Ledvinová- dnes Valešová) a já to pak docela obrečela.

Tvoje nejsilnější stránka

To je pro mě hrozně složitá otázka. Nad tím jsme asi nikdy nepřemýšlela J Obrovskou výhodou je pro mě má výška a dlouhé ruce, tudíž úplně jiná páka než mají ostatní.  Jinak jsem asi i dost soutěživá a nerada prohrávám. Třeba když soutěžíme na tréninku. Sice to asi na velkých závodech není poznat a spousta lidí si myslí, že jsem odevzdaná, ale tam mě hodně ovlivní nervy a moje hlava.

Pro co máš největší slabost

Jednoznačně je to asi bohužel cokoliv sladkého. 

Nejoblíbenější činnost mimo atletiku

Těch je asi hned několik. Pokud jde o sport, tak jsou to třeba skály (pokud mám s kým vyrazit), kolo, plavání nebo volejbal. Jinak chodím ráda v Kolíně koukat na mužský basket ( tam se vždycky pěkně vyřvu) a další z věcí, které mě baví, jsou děti, takže když mám šanci někoho pohlídat nebo si pohrát, tak je to super.  

Petr Jelínek, foto: E. Erben, K Šafránková

Vytisknout