přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. července 2021, 14:00

Atleti odlétají do Tokia

Dnes v dopoledních hodinách odcestovala z Letiště Václava Havla v Praze většina české atletické výpravy, která nás bude reprezentovat na olympijských hrách v Tokiu.

Česká sestava pro Tokio čítá 28 jmen. Na poslední chvíli z ní vypadly překážkářka Zuzana Hejnová a chodkyně Anežka Drahotová. Jejich důvody neúčasti jsou zdravotního rázu a ve svých oficiálních prohlášeních se nechaly slyšet, že by nemohly svou zemi reprezentovat při největším sportovním svátku dostatečně konkurenceschopně.

Vůbec první českým atletem, který odletěl do Japonska, byl překážkář Vít Müller, jenž již v úterý odcestoval se svým trenérem Jiřím Kmínkem na přípravný kemp do Koči, odkud se následně přesune do Tokia. Hned v úvodní den atletických soutěží, tedy v pátek 30. července, ho totiž v rámci dopoledního programu čeká rozběh na 400 metrů překážek.

Druhou českou nadějí, která se představí první soutěžní den, bude koulařka Markéta Červenková. Ta nechyběla ve skupině atletů, kteří odcestovali dnes. Společně s ní nabral směr Tokio také její tréninkový kolega a halový mistr Evropy Tomáš Staněk, čtvrtkaři v čele s Pavlem Maslákem nebo silná oštěpařská ekipa. Z té chyběla pouze Barbora Špotáková. Obhájkyně bronzu z Ria odlétá do dějiště her až v neděli.

Jako poslední pak odcestují maratonkyně a chodecké trio. Také oni v pondělí 26. července nejprve odletí na přípravný kemp do Koči a poté je čeká přesun do Sappora, kde se odehrají maratonské a chodecké závody.

 

Petr Jelínek

Vytisknout