přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. března 2016, 08:44

Atleti nabrali směr západ

V brzkých ranních hodinách odcestovala z Letiště Václava Havla první část výpravy pro halový světový šampionát. Osmnáctičlenná skupina míří do Chula Visty, kde absolvuje aklimatizační kemp. Následně se přesunou naši reprezentanti do Portlandu.

Přesto, že sraz byl již v půl páté ráno, dorazili všichni dobře naladěni a na vrchol halové sezóny se těší. V úspěšné vystoupení věří i šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák. „Doufám, že všichni zvládnou přesun do Ameriky v pohodě. Čeká nás týdenní kemp, který věřím, všichni absolvují bez zdravotní újmy. Následně se přesuneme do dějiště HMS, kde si budou naši atleti moci vyzkoušet dráhu a sektory v hale. Výprava je o něco početnější než ta na minulém HMS v Sopotech a pokud budeme úspěšní stejně, jako před dvěma lety, tak budu velmi spokojen. Věřím, že každý zazávodí co nejlépe a hlavně ve zdraví,“ řekl.

Hned dva svěřence bude mít v Portlandu trenér Josef Karas. Na HMS se velmi pravděpodobně představí dálkař Radek Juška, který ještě stále čeká na pozvánku od IAAF. To vícebojař Adam Sebastian Helcelet má již účast jistou. „Těšíme se do Chula Visty na tréninkový kemp. Je to ideální místo pro závěrečnou přípravu. Vše je na jednom místě a na vysoké úrovni. Budeme už spíše ladit. Kluci mají formu, což potvrdili v posledních závodech, tak snad jim vydrží i do Portlandu. U Radka jsem tentokrát rád, že bude rovnou finále. Přeci jen měl nějaký výpadek v tréninku a každý další závod ubírá síly. Bylo by skvělé, kdyby se trefil stejně jako v Jablonci hned prvním pokusem. Těch 803 si myslím, že by stačilo na první osmičku. Adamovi také forma stoupá, což potvrdil na halovém mistrovství v Ostravě. Věřím, že si v Portlandu zlepší osobní rekord. Rozhodně na to má,“ věří svým svěřencům.

I sám Adam Sebastian Helcelet cítí, že forma směrem k vrcholu halové sezóny stoupá. „Moc se na šampionát těším. Pořád jsem doufal, že pozvánka přijde. Forma jde nahoru. Poslední test v Jablonci také vyšel, vzhledem k tomu, že jsme teď docela i trénovali. Rád bych vylepšil své umístění z HMS v Istanbulu, kde jsem byl pátý. Chci podat co nejlepší výkon, cítím se skvěle, tak teď se jen dobře srovnat s časovým posunem a udělat pěkný výsledek,“ uvedl.

Přesto, že mu pozvánka na HMS ještě nepřišla, odcestoval s výpravou i dálkař Radek Juška. Jeho šance na účast jsou však více než nadějné. „Já věřím, že to klapne. Stále kontroluju světové tabulky, zda tam dochází k nějakým posunům. Sezóna probíhá dobře. V Jablonci se mi dařilo, zuby jsou už také v pohodě a nebolí. Sice jsem stále ještě mírně nachlazený, ale není to nic zásadního. Do startu šampionátu je ještě čas,“ dodal stříbrný medailista z loňského HME. 

Galerie

Petr Jelínek, foto: A. Gräf

Vytisknout