přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. ledna 2019, 18:24

Akademici bojovali o halové tituly

Na pražském Strahově proběhlo Akademické mistrovství České republiky v hale. Své první starty si připsali také někteří naši elitní reprezentanti.

O nejkvalitnější výkon soutěžního dne se postarala Marcela Pírková, která se radovala ze suverénního prvenství na hladké čtvrtce, když naprosto dominovala v kvalitním čase 54.26, což je o vteřinu rychleji než loni touto dobou ve stejném závodě. K tomu ještě přidala primát na šedesátce, kde si v těsném souboji poradila s Barborou Dvořákovou a cílem proběhla vítězně za 7.58. Dvořáková zaostala o pouhou setinu zpět. Třetí byla další účastnice loňského ME v Berlíně Lucie Domská (7.69). Mužská čtvrtka se stala kořistí hlavního favorita Víta Müllera (48.18).

Své první letošní starty absolvovali také naši vícebojaři Jan Doležal a Jiří Sýkora. Oba si zaběhli šedesátku a skočili do výšky. Úspěšnější byl Doležal, jenž proběhl rovinku v čase 7.08 a ve výšce se přenesl přes rovné dva metry. Sýkora zaznamenal 7.16 a 195 centimetrů. Na šedesátce byl nejrychlejší sprinterský matador Jan Veleba, který zvítězil za 6.76. Ve výškařském sektoru překonali hned tři borci 205 centimetrů. Nejlepší zápis přisoudil akademický titul Matěji Klukanovi.

Dva tituly získala Kristiina Mäki, když byla nejprve nejrychlejší na osmistovce za 2:11.02 a o pouhých dvacet minut později opanovala i patnáctistovku v čase 4:32.00. Oba závody rozhodla zdrcujícím finišem. Mužskou osmistovku vyhrál Jan Friš za 1:52.67. Důstojným soupeřem mu ovšem byl druhý Lukáš Mottl (1:53.07). Jediným mílařem, jenž pokořil hranici čtyř minut, byl Adam Dvořáček (3:58.81).

Dvojnásobným akademickým mistrem republiky se stal také Matěj Ščerba. V dálce bral jasné prvenství výkonem 726 centimetrů. V tyčkařském sektoru se pak blýskl úspěšným skokem na 525 centimetrech. Druhý byl vícebojař Ondřej Kopecký za 490 centimetrů. K tomu ještě přidal zlato na šedesátce překážek (8.20). Nejrychlejší překážkářkou byla dle očekávání Kateřina Dvořáková (8.57).

Petr Jelínek

Vytisknout