přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Czech Team for London 2012

ABREVIATIONS
OG Olympic Games
WCh World Championships
EC European Championships
EU23 European Under-23 Championships
WI World Indoor Championships
EI European Indoor Championships
WJ World Junior Championships
EJ European Junior Championships
WY World Youth Championships
WUG World University Games
WR world records
NR national records
PB personal best
HJ high jump
PV pole vault
LJ long jump
TJ triple jump
SP shot put
DT discus throw
HT hammer throw
JT javelin throw
H hurdles
SC steeplechase
Dec decathlon
Hep heptathlon
Pen pentathlon
h heat
q quarterfinal
sf semifinal
Q made in qualifying round
= tie (ex-aequo)
sq city square competition
i indoors
w wind assisted
DNF did not finish
NM no mark

WOMEN

Jitka Bartoničková (4x400 m)

born: 22. 12. 1985 Benešov
club: Univerzitní sportovní klub Praha
coach: Martina Blažková
PB: 400 m - 52.72/2012
2012: 400 m - 52.72 Vyškov 17. 6.

achievements
WCh 2011 Daegu - 4x400 m/7
WI 2008 Valencia - 4x400 m/4
WI 2010 Doha - 4x400 m/3
EC 2006 Göteborg - 400 m/h,4x400 m/h
EC 2010 Barcelona - 400 m/h, 4x400 m/h
EC 2012 Helsinki - 400 m/sf, 4x400 m/3
EU23 2007 Debrecen - 400 m/h, 4x100 m/7
WJ 2004 Grosseto - 4x400 m/h
EJ 2003 Tampere - 400 m/h, 4x400 m/8

400 m
2001       57.67
2002       57.66
2003       54.54
2004       54.95
2005       54.13i
2006       52.91
2007       53.20
2008       53.78
2009       53.34
2010       53.13
2011       53.51
2012       52.72


Zuzana Bergrová (4x400 m)

born: 24. 11. 1984 Ústí nad Labem
club: Univerzitní sportovní klub Praha
coach: Martina Blažková
PB: 400 m - 53.03/2010
2012: 400 m - 53.79 Dubnica nad Váhom 27. 5.

achievements
WCh 2011 Daegu - 4x400/7
WI 2008 Valencia - 4x400 m/4
WI 2010 Doha - 4x400 m/3
EC 2006 Göteborg - 400 m H/h, 4x400/h
EC 2010 Barcelona - 400 m H/sf, 4x400/h
EC 2012 Helsinki - 400 m H/7, 4x400 m/3
EJ 2003 Tampere - 400 m H/4
WUG 2011 Shenzhen - 400 m H/h

400 m
2003        54.77       
2004        54.88       
2005        -
2006        54.85       
2007        55.52       
2008        53.48       
2009        - -
2010        53.03       
2011        54.69i      
2012        53.79       


Věra Cechlová Pospíšilová (discus throw)

born: 19. 11. 1978 Litoměřice
club: PSK Olymp Praha
coach: Petr Stehlík
PB: discus throw - 67.71/2003
2012: discus throw - 60.94 Turnov 22. 5.

achievements
OG 2004 Athína - DT/4
OG 2008 Beijing - DT/5
WCh 2001 Edmonton - DT/6
WCh 2003 Paris - DT/5
WCh 2005 Helsinki - DT/3
WCh 2007 Ósaka - DT/Q
WCh 2009 Berlin - DT/Q
WCh 2011 Daegu - DT/Q
EC 2002 München - DT/4
EC 2006 Göteborg - DT/7
EC 2010 Barcelona - DT/Q-NM
EC 2012 Helsinki - DT/7
EU23 1999 Göteborg - DT/3
EJ 1997 Ljubljana - SP/12, DT/8

discus throw
1992       28.24
1993       34.28
1994       39.48
1995       40.24
1996       45.72
1997       50.00
1998       54.67
1999       58.17
2000       58.28
2001       63.20
2002       64.10
2003       67.71
2004       66.42
2005       66.81
2006       65.44
2007       66.18
2008       63.10
2009       62.91
2010       63.40
2011       63.40
2012       60.94

Tereza Čapková (1500 m)

born: 24. 7. 1987 Příbram
club: Univerzitní sportovní klub Praha
coach: Jan Pernica
PB: 1500 m - 4:08.27/2012
2012: 1500 m - 4:08.27 Dessau 25. 5.

achievements
EC 2012 Helsinki - 1500/7
EU23 2009 Kaunas - 1500 m/h
WJ 2006 Beijing - 1500 m/7
WUG 2011 Shenzhen - 1500 m/7
EXC 2005 Tilburg - cross jun./27

1500 m
2004       4:37.00
2005       4:27.36
2006       4:16.37
2007       4:19.46
2008       4:15.09
2009       4:16.19
2010       4:16.73
2011       4:08.89
2012       4:08.27


Kateřina Čechová (100 m)

born: 21. 3. 1988 Brno
club: PSK Olymp Praha
coach: Ludvík Svoboda
PB: 100 m - 11.32/2012, 200 m - 23.45/2012
2012: 100 m - 11.32 Vyškov 16. 6.,  200 m - 23.45 Vyškov 17. 6.

achievements
EC 2010 Barcelona - 100 m/h
EC 2012 Helsinki - 100 m/sf, 200 m/sf
WI 2012 Istanbul - 60m/sf
EI 2011 Paris - 60m/h
EU23 2009 Kaunas - 100m/sf, 4x100 m/h
WJ 2006 Beijing - 100 m/h, 200 m/sf
EJ 2003 Tampere - 100 m/h, 4x100 m/h
EJ 2007 Hengelo - 100 m/3, 200 m/sf

100 m/200 m
2001    12.7h -
2002    12.17 24.62
2003    11.86 24.63
2004    12.13 25.57, 25.20i
2005    11.97 24.57
2006    11.76 23.72
2007    11.55 23.89
2008    11.51 23.63
2009    11.62 24.01
2010    11.44, 11.35w    23.73
2011    11.40, 11.35w    23.60, 23.59w
2012    11.32 23.45


Zuzana Hejnová (400 m hurdles, 4x400 m)

born: 19. 12. 1986 Liberec
club: Univerzitní sportovní klub Praha
coach: Martina Blažková
PB: 400 m hurdles - 53.29/2011 NR, 400 m - 52.61/2009
2012: 400 m hurdles - 54.12 Monaco 20. 7., 400 m - 53.58i Praha 26. 2.

achievements
OG 2008 Beijing - 400 m H/7
WCh 2005 Helsinki - 400 m H/sf
WCh 2007 Ósaka - 400 m H/sf
WCh 2009 Berlin - 400 m H/sf
WCh 2011 Daegu - 400 m H/7, 4x400/7
WI 2008 Valencia - 400 m/h, 4x400 m/4
WI 2010 Doha - 400 m/h, 4x400 m/3
EC 2006 Göteborg - 400 m H/sf
EC 2010 Barcelona - 400 m H/4
EC 2012 Helsinki - 400 m H/4, 4x400 m/3
EI 2011 Paris - Pen/7
EU23 2007 Debrecen - 400 m H/3
WJ 2002 Kingston - 400 m H/5
WJ 2004 Grosseto - 400 m H/2, 4x400 m/h
EJ 2003 Tampere - 400 m H /3, 4x400 m/8
EJ 2005 Kaunas - 400 m H /1
WY 2003 Sherbrooke - 400 m H/1

400 m hurdles/400 m
2002        58.42        55.39
2003        57.54        56.65i
2004        57.44        55.59i
2005        55.89        53.97
2006        55.83        53.43
2007        55.04        53.49i, 53.80
2008        54.96        52.82i, 53.04
2009        54.90        52.61
2010        54.13        52.75i, 52.99
2011        53.29        52.86i
2012        54.12        53.58i


Jarmila Klimešová (javelin throw)

born: 9. 2. 1981 Šumperk
club: PSK Olymp Praha
coach: Jan Železný
PB: javelin throw - 62.60/2006
2012: javelin throw - 60.96 Potchefstroom 24. 3.

achievements
OG 2004 Athína - JT/Q
OG 2008 Beijing - JT/Q
WCh 2003 Paris - JT /Q
WCh 2011 Daegu - JT/8
EC 2006 Göteborg - JT/Q
EC 2010 Barcelona - JT/9
EU23 2001 Amsterdam - JT/6
EU23 2003 Bydgoszcz- JT/1
WJ 1998 Annecy - JT/Q
WJ 2000 Santiago de Chile - JT/1
EJ 1999 Riga - JT/4

javelin throw
1994       36.36
1995       40.88
1996       47.18
1997       52.96
1998       54.03
1999       53.90 new specification
2000       56.04
2001       53.73
2002       -
2003       60.54
2004       62.00
2005       61.08
2006       62.60
2007       59.38
2008       61.02
2009       57.88
2010       60.74
2011       61.12
2012       60.96


Eliška Klučinová (heptathlon)

born: 14. 4. 1988 Praha
club: Univerzitní sportovní klub Praha
coach: Martina Blažková
PB: heptathlon - 6283/2012 NR
2012: heptathlon - 6283 Kladno 9. - 10. 6.

achievements
WCh 2009 Berlin - Hep/23
EC 2010 Barcelona - Hep /7
EC 2012 Helsinki - Hep /8
EI 2011 Paris - Hep /DNP
EU23 2009 Kaunas - Hep /4
WJ 2006 Beijing - Hep /8
EJ 2007 Hengelo - Hep /2
WY 2005 Marrakech - Hep /8

heptathlon
2002       4526 (youth)
2003       4938 (youth)
2004       5006
2005       5074
2006       5468
2007       5844
2008       5728
2009       6015
2010       6268
2011       -
2012       6283


Oldřiška Marešová (high jump)

born: 14. 10. 1986 Litoměřice
club: PSK Olymp Praha
coach: Jaroslav Kovář
PB: high jump - 1.92/2012
2012: high jump - 1.92 Olomouc 8. 5.

achievements
EC 2012 Helsinki - HJ/Q
WJ 2004 Grosseto - HJ/6
EJ 2005 Kaunas - HJ/6
WY 2003 Sherbrooke - HJ/4
WUG 2009 Beograd - HJ/6=
WUG 2011 Shenzhen - HJ/6

high jump
2000       1.61
2001       1.72
2002       1.80
2003       1.82
2004       1.87
2005       1.85
2006       1.83i
2007       1.81
2008       1.85
2009       1.90i, 1.86
2010       1.90i, 1.89
2011       1.89
2012       1.92


Lenka Masná (800 m, 4x400 m)

born:  22. 4. 1985 Nový Jičín
club: PSK Olymp Praha
coach: Jiří Sequent
PB: 800 m - 1:59.71/2010, 400 m - 53.02/2012
2012: 800 m - 2:01.38 Huelva 7. 6., 400 m - 53.02 Vyškov 17. 6.

achievements
WCh 2009 Berlin - 800 m/sf
EC 2010 Barcelona - 800 m/6
EC 2012 Barcelona - 800 m/h
WI 2010 Doha - 800 m/h
WI 2012 Istanbul - 800 m/h
EI 2011 Paris - 800 m/h
EU23 2007 Debrecen - 800 m/8

800 m
2000       2:18.07
2001       2:12.03
2002       2:17.10
2003       2:09.55
2004       2:07.37
2005       2:07.90
2006       2:05.22
2007       2:02.36
2008       2:03.93i, 2:04.06
2009       2:00.10
2010       1:59.71
2011       2:00.92
2012       2:01.38


Lucie Pelantová (20 km walk)

born: 7. 5. 1986 Praha
club: PSK Olymp Praha
coach: Jiří Malysa
PB: 20 km race walk - 1:32:53/2012
2010: 20 km race walk - 1:32:53 Lugano 18. 3.

achievements
WCh 2011 Daegu - 20 km walk/25
EC 2010 Barcelona - 20 km walk/16
EU23 2007 Debrecen - 20 km walk/9
WUG 2009 Beograd - 20 km walk/7
WUG 2011 Shenzhen - 20 km walk/4

20 km race walk
2006    1:39:19
2007    1:37:12
2008    1:35:42
2009    1:36:51
2010    1:32:57
2011    1:33:52
2010    1:32:53


Jiřina Ptáčníková (pole vault)

born: 20. 5. 1986 Plzeň
club: PSK Olymp Praha
coach: Zdeněk Lubenský, František Ptáčník (father)
PB: pole vault - 4.72/2012
2012: pole vault - 4.72 Praha 11. 6.

achievements
WCh 2009 Berlin - PV/Q
WCh 2011 Daegu - PV/7
EC 2006 Göteborg - PV/Q
EC 2010 Barcelona - PV/5
EC 2012 Helsinki - PV/1
WI 2010 Doha - PV/5
WI 2012 Istanbul - PV/6
EI 2009 Torino - PV/Q
EI 2011 Paris - PV/4
WJ 2002 Kingston - PV/NM
WJ 2004 Grosseto - PV/NM
EJ 2003 Tampere - PV/6
EJ 2005 Kaunas - PV/4
WY 2003 Sherbrooke - PV/5
WUG 2009 Beograd - PV/1

pole vault
2001       3.20
2002       4.00
2003       4.02
2004       4.11i, 3.90
2005       4.15
2006       4.27
2007       4.22i, 4.00
2008       4.28
2009       4.55
2010       4.66
2011       4.65
2012       4.72


Denisa Rosolová (400 m hurdles, 4x400 m)

born: 21. 8. 1986 Karviná
club: Univerzitní sportovní klub Praha
coach: Martina Blažková
PB: 400 m - 50.84/2011, 400 m hurdles - 54.24/2012
2012: 400 m - 52.10 Ostrava 25. 5., 400 m hurdles - 54.24 Helsinki 29. 6.

achievements
OG 2004 Athína - LJ/Q
OG 2008 Beijing - LJ/Q, Hep/dnf
Wch 2007 Ósaka - LJ/Q
WCh 2011 Daegu - 400 m/sf, 4x400 m/7
EC 2006 Göteborg - Hep/dnf
EC 2010 Barcelona - 400 m/5, 4x400 m/h
EC 2012 Helsinki - 400 m H/2, 4x400 m/3
WI 2004 Budapest - LJ/Q
WI 2008 Valencia - LJ/Q ,4x400 m/4
WI 2010 Doha - 400 m/sf, 4x400 m/3
WI 2012 Istanbul - 400 m/6
EI 2005 Madrid - LJ/Q
EI 2007 Birmingham - LJ/3
EI 2009 Torino - Pen/10
EI 2011 Paris - 400 m/1
EU23 2007 Debrecen - LJ/2
WJ 2004 Grosseto - LJ/1
EJ 2003 Tampere - LJ/4, 4x400 m/8
EJ 2005 Kaunas - LJ/1
WY 2001 Debrecen - LJ/10
WY 2003 Sherbrooke - LJ/2

400 m/400 m hurdles
2001        57.26        -
2002        55.55        -
2003        -                -
2004        -                60.09
2005        -                -
2006        -                -
2007        54.05i       -
2008        53.61i       -
2009        55.63i       -
2010        50.85        -
2011        50.84        -
2012        52.10        54.24


Ivana Sekyrová (marathon)

born: 13. 10. 1971 Klatovy
club: AK Sokolov
coach: Milan Kalousek, Miloš Škorpil
PB: marathon - 2:34:23/2012
2012: marathon - 2:34:23 Rotterdam 15. 4.

achievements
WMR 2009 Madesimo-Campodolcino - mountain/30, team/8
WMR 2011 Tirana - mountain/11, team/2
EMR 2008 Zell am Harmersbach - mountain/14, team/5
EMR 2010 Sapareva Banya - mountain/15, team/6
EMR 2011 Bursa-Uludag - mountain/43, team/7

marathon
2012        2:34:23


Kateřina Šafránková (hammer throw)

born: 8. 6. 1989 Kolín
club: TJ Sokol Kolín-atletika
coach: Jiří Tuček, Stanislav Pluhař
PB: hammer throw - 71.16/2012 NR
2012: hammer throw - 71.16 Bar 18. 3.

achievements
EC 2010 Barcelona - HT/Q
EC 2012 Helsinki - HT/Q
WJ 2006 Beijing - HT/11
WJ 2008 Bydgoszcz - HT/2
EU23 2009 Kaunas - HT/2
EU23 2011 Ostrava - HT/4
EJ 2007 Hengelo - HT/2
WUG 2011 Shenzhen - HT/7

hammer throw
2005       47.43
2006       61.14
2007       63.58
2008       68.26
2009       65.60
2010       68.95
2011       69.39
2012       71.16


Lucie Škrobáková (100 m hurdles)

born: 4. 1. 1982 Hodonín
club: Univerzitní sportovní klub Praha
coach: Jana Jílková
PB: 100 m hurdles - 12.73/2009 NR
2012: 100 m hurdles - 13.12 Vyškov 16. 6.

achievements
OG 2004 Athína - 100 m H/h
OG 2008 Beijing - 100 m H/h
WCh 2005 Helsinki - 100 m H/dns
WCh 2009 Berlin - 100 m H/sf
WCh 2011 Daegu - 100 m H/sf
EC 2002 München - 100 m H/h
EC 2006 Göteborg - 100 m H/h, 4x100/h
EC 2010 Barcelona - 100 m H/sf
EC 2012 Helsinki- 100 m H/sf
WI 2004 Budapest - 60 m H/h
WI 2010 Doha - 60 m H/sf
WI 2012 Istanbul - 60 m H/sf
EI 2002 Wien - 60 m H/h
EI 2005 Madrid - 60 m H/sf
EI 2009 Torino - 60 m H/2
EI 2011 Paris - 60 m H/7
EU23 2003 Bydgoszcz - 100 m H/sf
WJ 2000 Santiago de Chile - 100 m H/h
EJ 2001 Grossetto - 100 m H/3
WY 1999 Bydgoszcz - 400 m H/h

100 m hurdles
1998       14.78
1999       14.15
2000       13.79
2001       13.52, 13.30w
2002       13.46
2003       13.15
2004       13.08
2005       13.07
2006       13.27
2007       13.45
2008       12.93
2009       12.73
2010       12.90
2011       12.89, 12.85w
2012       13.12


Barbora Špotáková (javelin throw)
born: 30. 6. 1981 Jablonec nad Nisou
club: TJ Dukla Praha
coach: Jan Železný
PB: javelin throw - 72.28/2008 WR
2012: javelin throw - 68.73 New York 9. 6.

achievements:
OG 2004 Athína - JT/Q
OG 2008 Beijing - JT/1
WCh 2005 Helsinki - JT/Q
WCh 2007 Ósaka - JT/1
WCh 2009 Berlin - JT/2
WCh 2011 Daegu - JT/2
EC 2002 München - JT/Q
EC 2006 Göteborg - JT/2
EC 2010 Barcelona - JT/3
EU23 2003 Bydgoszcz - JT/6
WJ 2000 Santiago de Chile - Hep/4
WUG 2003 Daegu - JT/4
WUG 2005 Izmir - JT/1

javelin throw
1996    31.32
1997    37.28
1998    44.56
1999    41.69 new specification
2000    54.15
2001    51.97
2002    56.76
2003    56.65
2004    60.95
2005    65.74
2006    66.21
2007    67.12
2008    72.28
2009    68.23
2010    68.66
2011    69.45
2012    68.73

MEN

Jaroslav Bába (high jump)

born: 2. 9. 1984 Karviná
club: TJ Dukla Praha
coach: Jan Janků senior
PB: high jump - 2.36/2005, 2.37i/2005 NR
2012: high jump - 2.28 Praha 11. 6., 2.31i Hustopeče 28. 1.

achievements
OG 2004 Athína - HJ/3
OG 2008 Beijing - HJ/6
WCh 2003 Paris - HJ/11
WCh 2005 Helsinki - HJ/5=
WCh 2007 Ósaka - HJ/8
WCh 2009 Berlin - HJ/5=
WCh 2011 Daegu - HJ/4
EC 2010 Barcelona - HJ/5
EC 2012 Helsinki - HJ/8=
WI 2003 Birmingham - HJ/9
WI 2004 Budapest - HJ/3=
WI 2008 Valencia - HJ/9
WI 2010 Doha - HJ/Q
WI 2012 Istanbul - HJ/Q
EI 2005 Madrid - HJ/4
EI 2009 Torino - HJ/Q
EI 2011 Paris - HJ/2
EU23 2005 Erfurt - HJ/1
WJ 2002 Kingston - HJ/8
EJ 2003 Tampere - HJ/1
WY 2001 Debrecen - HJ/10

high jump
1997       1.72i
1998       1.81i, 1.75
1999       1.93i, 1.92
2000       1.95
2001       2.16i, 2.15
2002       2.27
2003       2.32i, 2.30
2004       2.34i, 2.34
2005       2.37i, 2.36
2006       2.28i, 2.05
2007       2.29
2008       2.30i, 2.29
2009       2.33
2010       2.28i, 2.28
2011       2.34i, 2.32
2012       2.31i, 2.28


Petr Frydrych (javelin throw)

born: 13. 1. 1988 Klatovy
club: TJ Dukla Praha
coach: Jan Železný
PB: javelin throw - 88.23/2010
2012: javelin throw - 80.17 Domažlice 9. 6.

achievements
WCh 2009 Berlin - JT/10
WCh 2011 Daegu - JT/Q
EC 2010 Barcelona - JT/10
EC 2012 Helsinki - JT/Q
EU23 2009 Kaunas - JT/2
WJ 2006 Beijing - JT/Q
EJ 2007 Hengelo - JT/9
WY 2005 Marrakech - JT/11

javelin throw
2004       57.89
2005       65.97
2006       70.91
2007       75.55
2008       74.13
2009       84.96
2010       88.23
2011       85.32
2012       80.17


Jakub Holuša (800 m)

born: 20. 2. 1988 Opava
club: TJ Dukla Praha
coach: Dalibor Kupka
PB: 800 m - 1:45.12/2012, 400 m - 47.29/2010
2012: 800 m - 1:45.12 Doha 11. 5., 400 m - 47.32 Praha 19. 5.

achievements
OG 2008 Beijing - 800 m/h
EC 2010 Barcelona - 800 m/5
EC 2012 Helsinki - 800 m/5
WI 2008 Valencia - 800 m/h
WI 2010 Doha - 800 m/5
WI 2012 Istanbul - 800 m/2
EI 2011 Paris - 1500m/5
EC23 2009 Kaunas - 800 m/h,
1500 m/3
EJ 2007 Hengelo - 3000 m SC/1
WY 2005 Marrakéch - 2000 m SC/7

800 m
2004        2:00.43     
2005        1:55.61    
2006        1:54.69    
2007        1:50.52    
2008        1:46.15    
2009        1:46.22    
2010        1:45.56    
2011        1:46.26    
2012        1:45.12    


Jan Kreisinger (marathon)

born:  16. 9. 1984 Žatec
club: AK Kroměříž
coach: Róbert Štefko
PB: marathon - 2:16:26/2012
2012: marathon - 2:16:26 Praha 13. 5.

achievements
EJ 2003 Tampere - 10000 m/10
WXC 2004 Bruxelles – cross/120
EXC 2002 Medulin – cross jun./42
EXC 2003 Edinburgh            - cross jun./23
EXC 2004 Heringsdorf – cross/84
EXC 2010 Albufeira  cross/68

marathon
2012       2:16:26


Jan Kudlička (pole vault)

born:  29. 4. 1988 Opava
club: TJ Dukla Praha
coach: Boleslav Patera
PB: pole vault - 5.73/2012
2012: pole vault - 5.73 Kladno 30. 5.

achievements
OG 2008 Beijing - PV/10
WCh 2009 Berlin - PV/Q
WCh 2011 Daegu - PV/9
EC 2010 Barcelona - PV/10
EC 2012 Helsinki - PV/6
EU23 2009 Kaunas - PV/8=
WJ 2006 Beijing - PV/5=
EJ 2007 Hengelo - PV/Q
WY 2005 Marrakech - PV/6

pole vault
2002       3.65
2003       4.21
2004       4.80
2005       5.09
2006       5.30
2007       5.61, 5.62ex
2008       5.70
2009       5.62
2010       5.65
2011       5.65, 5.81ex
2012       5.73


Pavel Maslák (400 m)

born: 21. 2.1991 Havířov
club: TJ Dukla Praha
coach: Dalibor Kupka
PB: 400 m - 45.17/2012 NR
2012: 400 m - 45.17 Torino 8. 6. NR

achievements
WCh 2011 Daegu - 200 m/sf
EC 2012 Helsinki - 400 m/1, 4x400 m/5
WI 2012 Istanbul - 400 m/5
EI 2011 Paris - 400 m/h
WJ 2008 Bydgoszcz - 100 m/h, 4x100 m/h, 4x400 m/h
WJ 2010 Moncton - 200 m/7, 4x100 m/h
EU23 2011 Ostrava - 200 m/3, 4x100 m/5
EJ 2007 Hengelo - 4x400 m/h
EJ 2009 Novi Sad - 200 m/5, 4x100 m/2
WY 2007 Ostrava - 400 m/h, 100-200-300-400 m/h

400 m
2006        50.41
2007        48.30
2008        47.60
2009        47.44
2010        46.86
2011        47.43, 47.05i
2012        45.17


Lukáš Melich (hammer throw)

born: 16. 9. 1980 Jilemnice
club: TJ Dukla Praha
coach: Dušan Král
PB: hammer throw - 79.44/2012
2012: hammer throw - 79.44 Lovosice 12. 5.

achievements
OG 2008 Beijing - HT/Q
WCh 2005 Helsinki - HT/Q
WCh 2009 Berlin - HT/Q
EC 2006 Göteborg - HT/Q
EC 2012 Helsinki - HT/Q
EU23 2001 Amsterdam - HT/11
WJ 1998 Annecy - HT/10
EJ 1999 Riga - HT/5
WUG 2003 Daegu - HT/4

hammer throw
1996       52.02
1997       59.90
1998       64.64
1999       68.73
2000       69.08
2001       71.47
2002       70.82
2003       76.38
2004       76.22
2005       79.36
2006       77.91
2007       74.74
2008       76.97
2009       78.91
2010       73.24
2011       75.40
2012       79.44


Roman Novotný (long jump)

born: 5. 1. 1986 Přerov
club:  AK Kroměříž
coach: Stanislav Joukal, Peter Nemšovský
PB: long jump - 8.22/2012
2012: long jump - 8.22 Brno 4. 7.

achievements
OG 2008 Beijing - LJ/8
WCh 2009 Berlin - LJ/Q
EC 2010 Barcelona - LJ/12
EC 2012 Helsinki - LJ/Q
EI 2009 Torino - LJ/Q
EI 2011 Paris - LJ/8
EU23 2007 Debrecen - LJ/3
EJ 2005 Kaunas - HJ/Q
WY 2003 Sherbrooke - LJ/7
WUG 2007 Bangkok - LJ/3

long jump
2001       5.98
2002       6.54
2003       7.35
2004       7.46
2005       7.51
2006       7.84
2007       7.98
2008       8.21
2009       8.16
2010       8.06
2011       8.01i, 7.94
2012       8.22


Josef Prorok (400 m hurdles)

born: 16. 11. 1987 Praha
club: ASK Slavia Praha
coach: Petr Novotný
PB: 400 m hurdles - 49.68/2010
2012: 400 m hurdles - 49.74 Praha 11. 6.

achievements
EC 2010 Barcelona - 400 m H/6
EC 2012 Helsinki - 400 m H/sf, 4x400 m/5
WI 2010 Doha - 4x400 m/h
WI 2012 Istanbul - 4x400 m/h
WJ 2006 Beijing - 400 m H/sf, 4x400 m/h
EU23 2007 Debrecen - 400 m H/h
EU23 2009 Kaunas - 400 m H/8

400 m hurdles/400 m
2005        52.20        
2006        51.16       
2007        51.09       
2008        50.14       
2009        50.48       
2010        49.68       
2011        50.01       
2012        49.74       


Roman Šebrle (decathlon)

born: 26. 11. 1974 Lanškroun
club: TJ Dukla Praha
coach: Jana Jílková
PB: decathlon - 9026/2001
2012: decathlon - 8097 Kladno 9. - 10. 6.

achievements
OG 2000 Sydney - Dec/2
OG 2004 Athína - Dec/1
OG 2008 Beijing - Dec/6
WCh 1997 Athína - Dec/9
WCh 1999 Sevilla - Dec/dnf
WCh 2001 Edmonton - Dec/10
WCh 2003 Paris - Dec/2
WCh 2005 Helsinki - Dec/2
WCh 2007 Ósaka - Dec/1
WCh 2009 Berlin - Dec/11
WCh 2011 Daegu - Dec/14
EC 1998 Budapest - Dec/6
EC 2002 München - Dec/1
EC 2006 Göteborg - Dec/1
EC 2012 Helsinki - Dec/6
WI 1999 Maebashi - Hep/3
WI 2001 Lisboa - Hep/1
WI 2003 Birmingham - Hep/3
WI 2004 Budapest - Hep/1
WI 2006 Moskva - Hep/3
WI 2008 Valencia - Hep/dnf
WI 2010 Doha - Hep/5
EI 1998 Valencia - Hep/dnf
EI 2000 Gent - Hep/2
EI 2002 Wien - Hep/1
EI 2005 Madrid - Hep/1
EI 2007 Birmingham - Hep/1
EI 2009 Torino - Hep/3
EI 2011 Paris - Hep/3
WUG 1997 Catania - Dec/1

decathlon
1991       5187
1992       6541
1993       7066
1994       7153
1995       7642
1996       8210
1997       8380
1998       8589
1999       8527
2000       8757
2001       9026
2002       8800
2003       8807
2004       8893
2005       8534
2006       8526
2007       8697
2008       8241
2009       8348
2010       -
2011       8109
2012       8097


Jakub Vadlejch (javelin throw)

born: 10. 10. 1990 Praha
club: TJ Dukla Praha
coach: Jan Železný
PB: javelin throw - 84.88/2010
2012: javelin throw - 80.40 Potchefstroom 24. 3.

achievements:
WCh 2011 Daegu - JT/Q
EC 2010 Barcelona - JT/Q
EU23 2011 Ostrava - JT/Q-NM
WJ 2008 Bydgoszcz - JT/10
EJ 2009 Novi Sad - JT/8
WY 2007 Ostrava - JT/12

javelin throw
2006 55.24
2007 66.12
2008 76.57
2009 81.95
2010 84.88
2011 80.76
2012 80.40


Vítězslav Veselý (javelin throw)

born: 27. 2. 1983 Hodonín
club: TJ Dukla Praha
coach: Jan Železný
PB: javelin throw - 88.11/2012
2012: javelin throw - 88.11 Oslo 7. 6.

achievements
OG 2008 Beijing - JT/12
WCh 2009 Berlin - JT/Q
WCh 2011 Daegu - JT/4
EC 2010 Barcelona - JT/9
EC 2012 Helsinki - JT/1
WJ 2002 Kingston - JT/9

javelin throw
2001       66.18
2002       73.22
2003       66.95
2004       72.32
2005       -
2006       75.98
2007       79.45
2008       81.20
2009       80.35
2010       86.45
2011       84.11
2012       88.11



Štěpán Wagner (long jump)

born: 5. 10. 1981 Brno
club: TJ Dukla Praha
coach: Stanislav Joukal, Boleslav Patera
PB: long jump - 8.21, 8.26w/2012,
2012: long jump - 8.21, 8.26w Brno 4. 7.

achievements
WCh 2009 Berlin - LJ/Q
EC 2012 Helsinki - LJ/Q
EI 2005 Madrid - LJ/Q
EI 2011 Paris - LJ/Q
WUG 2005 Izmir - LJ/8
WUG 2009 Beograd - LJ/F NM

long jump
2000       6.73
2001       -
2002       7.24
2003       7.57
2004       7.88
2005       8.11
2006       7.88, 7.89w
2007       7.87
2008       8.00
2009       8.15, 8.18w
2010       7.93
2011       7.94
2012       8.21, 8.26w


Antonín Žalský (shot put)

born: 7. 8. 1980 Víchová nad Jizerou
club: Univerzitní sportovní klub Praha
coach: –
PB: shot put - 20.71/2004
2012: shot put - 20.38 Praha 11. 6.

achievements
OG 2004 Athína - SP/Q
WCh 2007 Ósaka - SP/Q
WCh 2009 Berlin - SP/Q
EC 2002 München - SP/Q
EC 2010 Barcelona - SP/8
EC 2012 Helsinki - SP/6
EU23 2001 Amsterdam - SP/Q
WJ 1998 Annecy - DT/Q
EJ 1999 Riga - DT/5

shot put
1998       14.09
1999       17.31
2000       17.82
2001       18.16
2002       19.17
2003       19.09
2004       20.71
2005       19.21
2006       19.71
2007       19.88
2008       19.96
2009       20.11
2010       20.53
2011       20.27
2012       20.38



 

 

 

 

Vytisknout