přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Trenérský seriál - Martina Blažková

Hostem třetího dílu našeho trenérského seriálu je bývalá vícebojařka a překážkářka a nyní úspěšná trenérka skupiny Rychlých holek Martina Blažková.

Martina Blažková přešla v ke královně sportu od tenisu, kterému se věnovala od roku 1973. O pět let později začala s atletikou v oddíle Dynamo Pardubice, kde se připravovala pod vedením trenérů Hrstky a Šrámka. V roce 1981 přišla do Prahy a začala trénovat ve Slavii. Jejím koučem byl mimo jiné například i Petr Novotný. Mezi její největší úspěchy závodní kariéry patří tituly mistryně republiky v sedmiboji z let 1991 a 1992 a také zlaté medaile z republikového šampionátu na 400 metrů překážek v letech 1997 a 1998. Reprezentovala na pěti Evropských pohárech a čtyřech mezistátních utkáních. Její osobní rekord na 400 metrů překážek má hodnotu 58.12 a v sedmiboji 5295 bodů.

Po ukončení závodní kariéry se začala od roku 2000 věnovat té trenérské. Nejprve tři roky ve Slavii a poté přešla do USK Praha, kde vykonává trenérskou činnost dodnes. V minulých letech připravovala řadu úspěšných reprezentantek, jako byla například Zuzana Hejnová, která pod jejím vedením vybojovala bronz na olympijských hrách v Londýně, skvělé čtvrtkařky a členky medailových štafet na mezinárodních akcích Jitka Bartoničková a Zuzana Bergrová, vícebojařka Eliška Klučinová nebo dálkařka a vícebojařka Jana Korešová.

V současné době trénuje ve skupině Rychlých holek vícemistryni Evropy v běhu na 400 metrů překážek a halovou mistryni Evropy na hladké čtvrtce Denisu Rosolovou, vícebojařku Kateřinu Cachovou, semifinalistku letošní univerziády Martinu Schmidovou, slovenskou překážkářku a dálkařku Luciu Slaničkovou nebo překážkářku Karolínu Hlavatou. 

Vytisknout