přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Téma týdne

27. října 2023, 12:06

CIG součástí zlaté halové Tour

Seriál World Athletics Indoor Tour odstartuje v nadcházející halové sezóně už svůj devátý ročník a mezi jeho zlaté mítinky se premiérově zařadilo i Czech Indoor Gala v Ostravě. 

Mítinky World Athletics Indoor Tour se momentálně řadí do čtyř kategorií, přičemž Czech Indoor Gala dosud figurovalo v druhé nejvyšší, tedy Silver. Pro příští rok se však dostává do elitní společnosti sedmi zlatých mítinků, což je skvělá vizitka pro českou atletiku. “Těší mě, že se mezinárodní halový mítink Českého atletického svazu -  Czech Indoor Gala - dostal do nejprestižnější série Světové atletiky World Indoor Tour Gold. Naši atleti tak dostanou šanci konfrontace s nejlepšími soupeři ze světa, a také budou mít možnost získat cenné body do rankingu Světové atletiky, což by jim mělo pomoci k nominaci na mistrovství Evropy do Říma a především na olympijské hry do Paříže,” uvedl předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

Další ročník Czech Indoor Gala se uskuteční v úterý 30. ledna 2024 v ostravské atletické hale a těší se na něj i naši reprezentatni jako například čtvrtkařka Tereza Petržilková, která bude tváří mítinku: „Czech Indoor Gala patří k mým nejoblíbenějším halovým mítinkům. Ráda závodím před českými fanoušky s kvalitní zahraniční konkurencí. Fakt, že bude Czech Indoor Gala poprvé zlatým mítinkem, je úžasná zpráva. Řadě českých atletů pomůže získat potřebné body do rankingu směrem k HMS v Glasgow i k následujícím vrcholům v letní sezóně,“ uvádí šestá žena loňského HME a členka bronzové smíšené štafety z MS.

Czech Indoor Gala bude v pořadí druhým mítinkem World Athletics Tour kategorie Gold pro rok 2024. Ještě předtím bude také premiérově hostitelem úvodního klání kazašská metropole Astana, a to v sobotu 27. ledna. Po ostravském Gala už pak následují již tradiční mítinky tohoto seriálu, kterými jsou Boston (4. 2.), Toruň (6. 2.), Liévin (10. 2.), New York (11. 2.) a Madrid (23. 2.).

Historie atletického Gala v České republice se datuje už do roku 2014, kdy proběhl v pražské O2 Aréně silně obsazený mezinárodní mítink, který byl generálkou směrem k halovému mistrovství Evropy 2015. O dva roky později proběhl úspěšný mítink Jablonec Indoor Gala a od sezóny 2017 se Czech Indoor Gala koná v ostravské atletické hale. Při všech těchto atletických podnicích měli čeští fanoušci možnost vidět velmi kvalitní a atraktivní podívanou plnou špičkových výkonů za účasti těch největších domácích i zahraničních hvězd.

Petr Jelínek

Vytisknout