přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

O projektu

Projekt Sportuj jako Zátopkovi vznikl na počest stoletého výroční narození našeho nejslavnějšího sportovního páru historie Dany a Emila Zátopkových. Právě v pondělí 19. září to bude přesně sto let od narození těchto sportovních legend.

Na jejich počest se v uskuteční na sto stadionech napříč celou Českou republikou atletické závody, kterých se zúčastní přes deset tisíc dětí, atletů a atletek. Pro účastníky je dokonce připravena limitovaná edice startovních čísel.

Už v dopoledních hodinách se bude například závodit v Houšťce, kde Emil v roce 1951 zaběhl světový rekord v hodinovce. Na startu bude přibližně 450 dětí ze ZŠ Stará Boleslav a z místního atletického oddílu.

V Nehvizdech bude už od 14 hodin připraven bohatý program pro děti. V 17:15 pak proběhne společný závod mužů a žen v oštěpu za účasti našich elitních reprezentantů v čele s finalistou nedávného mistrovství Evropy Martinem Konečným a také se zahraniční účastí.

Na atletické závody ve Zlíně zase přijdou hosté a pamětníci Dany a Emila Zátopkových. Vysoká účast se očekává také na závodech dětí v pražském Edenu.

 

Vytisknout