přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Zuzana HlavoňováHMS 2004 Budapešť

Zuzana Hlavoňová (za svobodna Kováčiková) pochází ze Slovenska. Narodila se 16. dubna roku 1973 ve slovenské Šale. Dodnes zde žijí její rodiče a ona za nimi spolu se svými dvěma sestrami velmi ráda jezdí.

Zuzčiny atletické začátky nebyly jednoduché. S atletikou se „potkala“ v patnácti letech, do té doby se věnovala jiným sportům. „Dělala jsem gymnastiku, hrála házenou, basket, volejbal,“ vzpomíná Zuzka. Jak sama říká „byla samá ruka a samá noha“, tak ji vybrali, aby skákala výšku.

„Mé první závody ale nedopadly vůbec dobře, neskočila jsem ani metr a skončila poslední, dnes se nad tím naštěstí mohu pousmát,“ říká Zuzka. Po skončení střední školy se Zuzka rozhodla, že zkusí vysokou školu. Odešla ze Slovenska do Brna na pedagogickou fakultu a vystudovala kombinaci zeměpis-tělesná výchova.

Na škole se také seznámila se svým budoucím manželem Robinem Hlavoněm. „Na Slovensko jsem se nevrátila především kvůli Robinovi,“ vysvětlila Zuzka, která se s manželem usadila v Brně. V srpnu 2001 mohla rodina Hlavoňových oznámit šťastnou událost – narození malého Ondráška. Maminka Zuzana tak na nějaký čas přerušila sportovní kariéru, ale brzy se do světa velké atletiky vrátila. Už jako maminka startovala na halovém MS 2004 v Budapešti a na OH v Aténách. V olympijském roce 2004 se také definitivně rozloučila s aktivní činností.

Zuzana Hlavoňová se od roku 1991 pravidelně zúčastňovala světových a evropských atletických soutěží, nejvíce si přitom cení stříbrné medaile z halového mistrovství světa z roku 1999 a stříbrné medaile z halového mistrovství Evropy, které se uskutečnilo o rok později v Gentu. Další významný milník kariéry přišel v červnu 2000, kdy Zuzana vytvořila nový český rekord a zároveň překonala bájnou hranici dvou metrů! O několik let dříve se Zuzka vsadila s Robinem, že pokud tuto hranici překoná, dostane od něj dvě stě růží. Zuzka sázku vyhrála a byla také náležitě odměněna. „Tak krásnou a velkou kytici jsem v životě neviděla. Bylo to od Robina milé překvapení a jsem velice ráda, že s ním mohu žít. Robin mi dodává klid a psychickou pohodu,“ uznává česká výškařka.

FOTOGALERIE

Vytisknout