přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Krátce

11. listopadu 2021, 13:13

Zemřel Petr Květ

Pořadatelé věhlasných mítinků v Curychu a Ostravě smutní nad ztrátou Petra Květa.

Minulý týden zasáhla pořadatele, zejména mítinků Weltklasse v Curychu a Zlaté tretry, ztráta Petra Květa. Český rodák, který žil dlouhá léta ve švýcarském Curychu, byl jako správce slavného stadionu Letzigrund od sedmdesátých let pilířem nejlepšího mítinku na světě, zdejší Weltklasse. A nemohl chybět ani jako tolik ceněná pomocná ruka při zdejším mistrovství Evropy v roce 2014. "Vzpomínáme na dlouholetého společníka, neúnavného pomocníka a dobrého přítele, který bude chybět," napsali z Curychu.

Vzpomínky "spoluředitelů" Weltklasse.

  • Andreas Hediger: „Dubi byl milý chaotik s obrovským sběratelským srdcem pro více či méně hodnotné “harampádí“. Podle svých vlastních slov byl vždy „ve stresu“ – většinou dělal tři až čtyři různé věci paralelně (např. pracoval na několika stavbách současně). Neznám nikoho, kdo by Dubiho znal a neměl od něj doma vymalovanou alespoň jednu zeď. Dubi a jeho "chrastítko bez brzdy" v Letzigrundu jsou legendární. Dubi a LCZ a Dubi a Weltklasse Zürich jsou nerozlučně spjaty!"
  • Christoph Joho: „Dubi byl nejužitečnější a nejmilejší člověk, kterého znám. Až do konce byl uprostřed života a užíval si tu chvíli. Nikdy si nestěžoval na život, přestože čelil mnoha výzvám. Dubi byl někdo, kdo pomohl každému, kdo to potřeboval. Většinou nevyžádaně. Dubi tam byl a řešil to. Nikdy to nebylo o něm a on se nikdy nechtěl vidět v centru. Taky proč, byl to Dubi, kdo to jednoduše udělal. „Dubi styl“. Dříč. Od 5:00 do 22:00 hod. Nikdy jste neměli pocit, že by byl Dubi unavený. Čistá energie a pozitivní přístup. Odkud vzal tuto sílu a energii, mi bylo vždy záhadou (což bych byl rád zjistil). Jen se muselo stát, že se Dubi někdy během Weltklasse Zürich objevil živě v televizi. Dubi znal každého a každý znal Dubiho.“

Z Facebooku Tretry:

  • "Organizátoři Zlaté tretry Ostrava se zármutkem zaregistrovali úmrtí svého přítele a velkého srdcaře atletiky. Petr Květ byl pověstný svou energií a receptem na řešení všech možných i nemožných technických problémů. I po odchodu do zaslouženého důchodu jej na Weltklasse každoročně volali, aby pomohl nebo poradil. Vzhledem k tomu, že měl v Náchodě rodinu, pravidelně navštěvoval Česko a také ochotně pomáhal při několika ročnících Zlaté tretry Ostrava. Pro organizátory byla pomoc od muže, který se podílel na nejlepším mítinku na světě nesmírně cenná a přínosná. Vždy byl v Ostravě vítán jako odborník, férový a milý člověk a nenápadný, ale nezapomenutelný učitel. I jeho úmrtí bylo, podle zpráv, které máme, symbolické, při malířských pracích na selhání srdce.
    Čest jeho památce! Budeš nám chybět, Petře!"

Michal Procházka, foto: Aleš Gräf

Vytisknout