přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Krátce

16. ledna 2021, 09:08

Pražský půlmaraton v září

Pražský půlmaraton se z tradičního přelomu března a dubna přesunul na začátek září.

"V loňském roce jsme si vyzkoušeli, že závody i v této nelehké době společně zvládneme a pevně věříme, že se letos všichni na závodech znovu potkáme," píše v prohlášení organizátorů ze společnosti RunCzech jejich šéf Carlo Capalbo.

"Poslední dny jsme se soustředili hlavně na Sportisimo 1/2Maraton Praha, který bývá tradičně na konci března. V loňském roce jsme si společně vyzkoušeli závody i v této době plné hygienických opatření a zvládli jsme uspořádat bezpečné akce. V návaznosti na aktuální epidemiologickou situaci jsme došli k rozhodnutí, že porušíme tradici a Sportisimo 1/2Maraton Praha letos přesuneme na září, konkrétně na neděli 5. září 2021," přibližuje Capalbo.

Pražský půlmaraton se tak stane součástí víkendu nazvaného The Running Games”. V sobotu 4. září se před ním totiž poběží ještě tradiční závody na 5 km (pro ženy) a 10 km (muži i ženy). Přihlášení, kterým nový termín nevyhovuje, mohou svou registraci převést na rok 2022. Jasno zatím pořadatelé nemají, jaká budou nutná opatření (např. povinné testování či očkování). "Sledujeme všechna opatření a budeme se jim přizpůsobovat," uvádějí.

Nejasnosti panují i o dalších závodech, regionálních půlmaratonech a zejména květnovém Volkswagen Maratonu Praha. "Prosíme všechny ještě o trpělivost," žádají pořadatelé. "Jsme v kontaktu s lokálními i mezinárodními autoritami. Snažíme se společně najít cestu, jak uspořádat bezpečný závod i v této době. My věříme a prosíme vás, věřte s námi," uzavírá Capalbo.

Celé prohlášení RunCzechu

 

Michal Procházka

Vytisknout