přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Krátce

2. září 2020, 15:48

Na Zlatou tretru do Ostravy přijede evropský rekordman na 400 m překážek Karsten Warholm.

Organizátoři Zlaté Tretry Ostrava se každoročně a i v současných těžkých časech snaží doplnit startovní listinu výjimečným jménem. Na blížící se ročník 8. září se podařilo získat na start snad aktuálně nejžádanější jméno světové atletiky. Premiéru na Tretře bude mít norský běžecký zázrak Karsten Warholm.

V plné formě přichází s jediným cílem: pokusit se o co nejrychlejší čas na 400 m překážek. To znamená, co nejblíže k světovému rekordu. Naposledy mu ve Stockholmu utekl legendární Youngův rekord 46.78 z OH v Barceloně 1992 v Barceloně o 9 setin sekundy, byl z toho "jen" evropský rekord 46.87. I tak získal Warholm jeden primát, jako první překážkář historie zaběhl podruhé pod 47 vteřin.

"Chci poděkovat organizátorům, neboť trpělivě čekali, až se rozhodneme v mém týmu. Hygienická opatření v souvislosti s pandemii bereme velmi vážně a tak jsme potřebovali dostatečné záruky a ostravští organizátoři nám je poskytli. Na stadionu jsem už běžel (Kontinentální pohár 2018), ale na mítinku budu mít premiéru. Už se těším na všechny diváky, kteří budou na stadionu," vzkázal Warholm.

Michal Procházka

Vytisknout