přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Krátce

11. října 2021, 11:41

Lucia Vadlejch (dříve Slaničková) v 32 letech ukončila kariéru.

Lucia Slaničková (8. 11. 1988), příjmení Vadlejch přijala po svatbě s elitním oštěpařem v roce 2017, začínala s altetikou v Povážské Bystrici pod vedením trenérky Evy Miklovičové, která ji přivedla na trať 400 m překážek. Za studií v Ostravě se přidala do skupiny k Michalu Buzkovi s Kateřinou Cachovou a zaměřila se na víceboj. V roce 2011 společně s Kateřinou oslovily Martinu Blažkovou, přesídlily do Prahy a Lucia zaměřila se na původní specializaci, čtvrtku překážek. Poslení roky kariéry se po přesunu v rámci USK k Františku Ptáčníkovi vrátila zase hlavně k víceboji.

Třikrát se kvalifikovala na mistrovství Evropy. Na čtvrtce překážek skončila v Curychu 2014 v rozběhu, dva roky na to se v Amsterdamu probila do semifinále. V Berlíně 2018 ji v sedmiboji smolná diskvalifikace na závěrečné osmistovce připravila o lepší než 22. místo. Na halové Evropě v Bělehradě 2017 dosáhla devátým místem v pětiboji svého nejlepšího umístění na vrcholných akcích. Účast na HME v Praze 2015 si vybojovala v dálce. Startovala také na dvou mládežnických akcích (MS "17" a MEJ), 400 m př. běžela i na univerziádě v Kwangdžu 2015, kde ještě byla pátá se štafetou 4x100 m.

"Dlouho jsem přemýšlela co napsat, ale napadá mě pouze jediné. Jednoduše končím. Po 16 letech ve vrcholovém sportu ukončuji kariéru. Někdy to byl doslova boj, ale pak ta radost, když se něco podařilo mě dokázala motivovat do další práce," napsala si na sociální sítě a poděkovala trenérům (i výše nezmíněnému Josefu Karasovi), klubům - Dukle Banská Bystrica, Spartak Dubnica, USK Praha (těm i za extraligové tituly), oběma národním svazům. "A to nejlepší na závěr - mému manželovi Kubovi, za jeho podporu a motivaci, protože on byl častokrát pro mě hnacím motorem a vzorem," uzavírá Vadlejch.

"Z atletického oválu se určitě neztratím, budu poctivým fanouškům. Děkuji ti, moje milovaná atletika."


Michal Procházka, foto: Jan Kucharčík (Curych) a Aleš Gräf (Berlín)

Vytisknout