přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Aktuality

Hodnocení úspěšnosti atletů SCM

Hodnocení úspěšnosti atletů SCM podporovaných z dotačního program Královéhradeckého kraje v sezóně 2014

Vedení SCM Hradec Králové podpořilo díky prostředkům z dotačního program KHK – 14SPT04 některé talentované atlety dalšími prostředky na přípravu.

Prvořadým cílem bylo zajištění možnosti kvalitní přípravy ve složitém období, kdy klimatické podmínky v ČR nejsou příznivé.


Podpora byla určena pro kandidáty juniorské reprezentace, kteří měli výraznou šanci kvalifikovat se na MSJ, ME a EP a mezistátní utkání ve vícebojích (Sádlo, Doležal, Broumová, Rykl).

Hned v úvodu roku se dva víceboajři našeho kraje nominovali na mezistátní utkání mužů a žen v anglickém Sheffieldu (Doležal, Broumová). I když věkem patří ještě do kategorie junior, na utkání v Anglii startovali v seniorském výběru.

Užasného úspěchu dosáhl junior Dominik Sádlo, který na ME v běhu do vrchu ve francouzském Gap získal titul za suverénní vítězství. Po tomto červencovém famózním triumfu ještě na MS juniorů v Itálii obsadil skvělé 8. místo a stal se jedním z nejlepších juniorů české reprezentace v sezóně 2014.

Jan Doležal
se kvalifikoval na MS junior do Eugene v USA v královském desetiboji obsadil velmi pěkné 16. místo a potvrdil, že je velice perspektivním nástupcem českých vícebojařů, kteří vždy patřili ke světové špičce.

Michaela Broumová
byla nominována do reprezentačního týmu žen pro EP ve vícebojích, který se uskutečnil v Portugalsku. Rovněž Michaela se rok od roku zlepšuje, v letošní sezóně třikrát překonala hranici 5000 bodů a po sezóně 2014 byla zařazena do vrcholového sportovního centa Dukla Praha.

Reprezentační starty na mezistátním utkání juniorů ve Slovinsku pak ještě v sezóně zvládli vícebojaři - Radoš Rykl a Jan Doležal, kteří podpořili národní tým ve třech individuálních disciplínách.

Vytisknout