přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

ATLETIKA - jednotlivá čísla 2015

Odkazy na digitální verzi * stručný obsah
IV/2015

Tečku za sezónou už vykroužily klíčové ankety – tuzemská, evropská, ba i globální, ale ptali jsme se speciálně pro naše médium také předsedy ČAS či předního českého statistika. Kromě ohlédnutí za atletickým rokem 2015 věnujeme ve „čtyřce“ nemalý prostor dostavbě sportovního centra v Ostravě a neopomíjíme ani – v rámci možností časopiseckého zpracování – aktuální suspendaci Ruska z IAAF. Z bilanční první poloviny pak osobně doporučuji články s dvojící letos úspěšných „Opaváků“ Jakuba Holuši a Michala Balnera.

Druhou část, převážně nadčasovou, otevíráme hlavním tématem čísla, mateřstvím atletek. V pravidelných rubrikách můžete pak nahlédnout do alba Jana Marcella, přiblížíme vám talent Lady Pejchalová či filozofii trenérky Dany Jandové. Z odborných textů pak nabízíme analýzu dispozic k tyčce žen, kompenzační posilovací cvičení či pohled psychologie na zhodnocení výkonu. Do této skupiny patří také kinogram (tentokrát Jiřiny Ptáčníkové), a zvlášť jej vyděluji proto, že jeho velkorysejší a přehlednější ztvárnění na dvoustranu je jednou z předzvěstí změn, které – jak doufáme – oceníte.


III/2015

MS PEKING: Atletika opět skvěle bavila; Není každý den posvícení; Kapitánský můstek převzal Coe - ME 22 TALLINN: Ke hvězdičce chybělo jen zlato - TÉMA: Vrchařská medailová žíla nevysychá - PROFIL: Muž co miluje rychlost a nesnáší prohry - TRNÉRSKÝ KOUTEK: Příprava Kristiiny Mäki v Etiopii
II/2015

Hlavní akce jarní části sezony na stadionech i silnici. ME družstev, národní šampionát, Zlatá tretra, Odložilův memoriál, klíčové události z vícebojů, běhů, chůze. Trénink běžců v Etiopii, identifikace dispozic pro skok vysoký žen, připomínka slavného běžce minulosti Rona Clarka a mnoho dalšího.
I/2015

V březnu hostila Praha halové mistrovství Evropy, první velkou atletickou akci v Česku od ME 1978.  V čísle najdete vše podstatné, co se stalo z pohledu výsledkového či emocionálního. Krom toho ostatní důležité akce zimy, atletickou publicistiku na různá témata, užitečné informace k přípravě ad.

 

Vytisknout