přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. listopadu 2021, 16:03

Změna v podmínkách pro účast profesionálních sportovců na MČR mužů, žen, juniorů a juniorek v přespolním běhu (27. 11. 2021 Valašské Meziříčí)

Vzhledem k tomu, že dnes došlo k úpravě mimořádných a ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR týkajícího se účasti neočkovaných profesionálních sportovců na hromadných akcích, sdělujeme, že dle nových opatření - https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-a-ochranna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/#maloobchod_a_sluzby, dále dle výkladového stanoviska těchto opatření JUDr. Vladimírem Vidunou - https://www.cuscz.cz/novinky/aktualni-opatreni-ve-vztahu-ke-sportu.html a i dle vyjádření Národní sportovní agentury - https://agenturasport.cz/vlada-schvalila-restart-profesionalniho-sportu/ je nyní povolen start profesionálních atletů a atletek na MČR v přespolním běhu v sobotu 27. listopadu 2021 ve Valašském Meziříčí za splnění podmínek zavedených pro zaměstnance a OSVČ dle Mimořádného opatření ze dne 20. 11. 2021 č. j. MZDR 42085/2021-1/MIN/KAN (https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/11/Mimoradne-opatreni-testovani-zamestnancu-a-osob-samostatne-vydelecne-cinnych-s-ucinnosti-od-22-11-2021.pdf -  pravidelné testování jedenkrát týdně – možnost využití antigenního testu (RAT) (i samotest). Při vyzvedávání startovního čísla je nutné předložení negativního výsledku testu na onemocnění Covid-19 a profesionální smlouvy.

Z důvodu změny těchto opatření, která ve svém původním znění mohla způsobit nepřihlášení se či odhlášení se ke startu na MČR v přespolním běhu, je pro profesionální sportovce možné se k mistrovskému závodu přihlásit ještě do čtvrtka 25. listopadu 2021 do 23:59 hod. prostřednictvím emailu, který zašlete na souteze@atletika.cz

 

Soutěžní oddělení ČAS

Vytisknout