přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. listopadu 2020, 13:39

Zemřel zakladatel stovkařského hnutí Miloslav Čermák

V neděli 8. listopadu 2020 zesnul ve věku nedožitých 79 let PhDr. Miloslav Čermák, CSc., uvedl web liga100.cz.

Zakladatel stovkařského hnutí a dlouholetý předseda TJ Liga stovkařů Olomouc byl do posledních dnů aktivním organizátorem mnoha akcí, zapáleným sportovcem a bystrým glosátorem věcí kolem sebe. Kdo se s ním před měsícem viděl coby pořadatelem a ředitelem jeho závodu Stará Ves – Alfrédka – Stará Ves, nemůže této zprávě věřit. S Milošem se naposledy rozloučíme v pátek 20. listopadu v 11.20 hodin v obřadní síni olomouckého krematoria.

Miloslav Čermák se narodil 17. prosince 1941 v Olomouci. Známý byl především jako přední český historik a nakladatel. Zaměřoval se na hospodářské a sociální dějiny města Olomouce a středomoravského regionu. Roku 1965 absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci (obor dějepis – čeština), o tři roky později zde získal titul doktora filosofie a v roce 1992 na Masarykově univerzitě v Brně v oboru československých dějin vědeckou hodnost kandidáta věd. Už od roku 1991 provozoval vlastní nakladatelství a vydavatelství Memoria zaměřené na historickou a vlastivědnou literaturu a vydával také vlastivědnou revui Střední Morava.

My sportovci jsme jej však znali především jako výborného běžce, zakladatele hnutí Liga stovkařů a klubu TJ Liga stovkařů Olomouc, který dlouhé roky vedl jako předseda a do posledních dní aktivně pracoval v jeho výboru. Stál za oblíbenými a vyhlášenými závody Bělkovická dvacítka, Běh na Praděd a Stará Ves – Alfrédka – Stará Ves i jinými populárními akcemi. Běžeckému sportu se aktivně věnoval i ve vyšším věku, který na něm do posledních dní nebyl nijak znát.

Miloši, budeme vzpomínat a děkujeme za vše!

zdroj: TJ Liga stovkařů Olomouc

Vytisknout