přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. dubna 2019, 12:59

Úřední zpráva k vytvoření propozic soutěží družstev extraliga, I. a II. liga

Vážení pořadatelé soutěží družstev ČAS,

dovolte mi, abych Vás před zahájením soutěží družstev ČAS upozornil na tvorbu propozic, kdy je nutné podle čl. 13.soutěžního řádu nastavit uzávěrky přihlášek dva dny před konáním utkání do 20.00 hod. na webové stránce ČAS (http://www.atletika.cz).

Zde je část znění čl. 13 soutěžního řádu:

Přihláška ke kolu

Oddíly jsou povinny podat nejpozději dva dny před konáním utkání do 20.00 hodin na webové stránce ČAS (http://www.atletika.cz) přihlášku ke kolu, která musí obsahovat seznam závodníků s uvedením příjmení, jména, startovního čísla, názvu přihlašované individuální soutěže a aktuálního (pro 1. kolo i loňského) výkonu docíleného v přihlašované soutěži.

Dále upozorňujeme na omezení pro soutěže družstev ČAS:

Oddíl může přihlásit nejvýše 2 závodníky nad maximální počet závodníků, který může v jednom kole za družstvo startovat podle ustanovení čl. 17 písm. a). Porušení tohoto ustanovení se trestá odečtením jednoho hlavního bodu za každého navíc přihlášeného závodníka. V jednorázových soutěžích (mistrovství ČR mužů a žen, baráž o účast v extralize mužů a žen, baráž o účast v I. lize mužů a žen, baráž o účast v II. lize mužů a žen v Čechách, mistrovství Čech mládeže, mistrovství Moravy a Slezska starších žáků a starších žákyň a mistrovství ČR mládeže), kdy se hlavní body neudělují, se místo jednoho hlavního bodu odečítá dvacet pomocných bodů.

Závodník může být přihlášen jen k takovému počtu individuálních soutěží, ve kterém může startovat podle ustanovení čl. 17 písm. c) a d) a při dodržení ustanovení čl. 17 písm. e).

Veškeré informace jsou v soutěžním řádu: https://www.atletika.cz/cas-informuje/brozura-atleticke-souteze-2019-ii-dil-je-nyni-k-di/ strana 11 – 26.

Děkuji za správné nastavení

Libor Dinga
oddělení soutěží

 

Vytisknout