přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Antidopingový program pro reprezentanty a doprovod

Problematika antidopingu je ve sportovním prostředí stále větším tématem. EAA již v loňském roce spustila online výukový program „I Run Clean“, jehož absolvování se postupně stává povinným pro atlety všech věkových skupin, kteří startují na mezinárodních akcích. Letos také IAAF zpřísnila pravidla pro své členské federace ohledně vzdělávání v této oblasti.

Kombinací požadavků těchto našich zastřešujících organizací vzniká nutnost absolvovat výukový program o antidopingu v případě účasti na mezinárodních akcích. Toto pravidlo se týká nejen atletů, ale i doprovodných osob, které by měly být na reprezentační akce nominovány (vedení výpravy, trenéři, maséři, lékaři atd.).

Upozorňujeme vás tudíž, že na budoucí mezinárodní akce může Český atletický svaz nominovat pouze ty osoby (atlety i doprovod), které absolvují povinný vzdělávací program o antidopingu „I Run Clean“. Ten najdete v české verzi na stránce www.irunclean.org.

Nejprve je třeba se registrovat. Během tohoto procesu si vyberete jednu z nabízených atletických disciplín (platí i pro členy doprovodu), po absolvování programu je každému vygenerován jeho osobní certifikát s kódem, který se automaticky ukládá v systému a není třeba ho nikam odesílat. Platnost certifikátu je dva roky. 

Českou verzi IAAF pravidla upravujícího povinnost vzdělávání v oblasti antidopingu najdete v článku 15.6.3 (viz příloha):

Vzhledem k novým Antidopingovým pravidlům IAAF také upozorňujeme, že pro hlášení stížností, tipů nebo jiných informací týkajících se porušení pravidel je možné použít tento dotazník: http://www.antidoping.cz/cs/nahlasit-doping.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte, prosím, Lenku Edde na emailu: ledde@atletika.cz nebo na tel. čísle 233 014 418.

Vytisknout