přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. ledna 2014, 15:49

Zlatá tyčka se letos neuskuteční

Organizátoři specializovaného tyčkařského mítinku, jehož loňská premiéra v Pardubicích byla velice vydařená, se pro reprízu Zlaté tyčky nedohodli s městem na přijatelných podmínkách.

Slušně zaplněná pardubická ČEZ Aréna, výborná atmosféra, v centru pozornosti světová tyčkařská elita zastoupená takovými borci jako třeba Otto, Holzdeppe, Silvaová, z našich Kudlička a Svobodová ad. Takto lze stručně popsat loňskou premiéru Zlaté tyčky, která dávala velký příslib do budoucnu, že se v Česku zabydlí další atletický bonbonek.

Druhý ročník, plánovaný na 4. února, měl být minimálně z hlediska nabitosti startovní listiny zvučnými jmény ještě lepší. „Chystalo se v podstatě repete finále z loňského mistrovství světa, a to v obou kategoriích. Až na Jelenu isinbajevovou, která si naordinovala přestávku v kariéře a má jiné starosti, se nám samy hlásily ty největší světové hvězdy,“ líčí ředitel mítinku Zdeněk Lubenský, který však dotyčným musel před svátky sdělit, že se závody ruší.

Důvod? Ztroskotání jednání s městem, za jakých podmínek se mítink uskuteční. „Paní primátorka a radní města se přes své dřívější proklamace a sliby na poslední chvíli rozhodli neposkytnout žádnou podporu akci a navíc nám Rozvojový fond Pardubice a.s., jakožto majitel ČEZ Arény, navýšil oproti minulému roku částku za pronájem haly na nepřijatelnou a nesmyslnou výši,“ vysvětluje Lubenský, co vedlo organizátory k tomu, aby (byť velice neradi) mítink odpískali. „V době, kdy není lehké shánět peníze, nám najednou v našem nemalém rozpočtu chyběl milion korun. Ovšem v tomto případě nešlo jen o ty peníze, ale i o naše zklamání, že druhá strana nedostála svým slibům a přestala pro nás být důvěryhodným partnerem,“ dodává.

Protože odmítavé stanovisko města přišlo nečekaně a na poslední chvíli, nebylo ani možné vyjednat pro mítink náhradní útočiště, které by mělo odpovídající parametry. „Jednání s Pardubicemi probíhala po celý rok a až do listopadu jsme z jejich strany neměli ani náznaky, že by nemělo klapnout to, na čem jsme se domluvili bezprostředně po prvním úspěšném ročníku. Pak již bylo příliš pozdě,aby se dalo vyjednat přesunutí někam jinam,“ říká Lubenský s tím, že je to však pravděpodobnou variantou pro budoucnost. „Pro další roky bychom rádi pokračovali v organizaci mítinku Zlatá Tyčka, patrně ale v jiném městě,“ uzavírá.

Adam Pražák

Vytisknout