Žilka, Šatrová a spol. byli vidět ve Vídni

pondělí 23. ledna 2012
Řada českých atletů se v sobotu ukázala na tzv. otevíracích závodech. Někteří si odvezli povzbudivé výkony.

Pro Libora Žilku, stejně jako pro řadu dalších atletů, byl mítink ve Vídni letošní závodní premiérou.  Svěřenec Ludvíka Svobody byl na šedesátce nejrychlejší z celého startovního pole, přesto u něj nepřevládala spokojenost, neboť vloni byl při svém první startu o tři setiny rychlejší. „Běžel jsem moc křečovitě, cítím, že to ještě není vyběhaný. Chtěl jsem však běžet rychleji. Snad to bude příští týden v Chemnitz lepší. Cítím trochu i únavu po tom našem v úterý skončeném soustředění,“ zhodnotil po doběhu v smsce trenérovi. Jeho čas 6.81 (v rozbězích 6.83) je v letošní sezoně zatím druhým nejlepším v ČR, o setinu lepší výkon už stihl předvést talentovaný Marek Bakalár. K limitu na HMS je pro šedesátkaře třeba běžet 6.65 a lépe.

Dana Šatrová rozběhla svoji osmistovku velmi odvážně, o čemž svědčí mezičasy, které naměřil její trenér Jan Pernica. Podle nich zvládla čtvrtku za 58.1 a na šestistovce byla v čase 1:30.3. Výsledkem byl výkon 2:05.88 a druhé místo za Bulharkou Vaniou Stambolovovou (2:02.03). Nominační kritérium ČAS je na úrovni 2:03.50.

Tréninková kolegyně Šatrové, Lucie Sekanová, zvolila pro test formy patnáctistovku. Bylo z toho vítězství za 4:29.40, o téměř šest vteřin před další Češkou Michaelou Šaršoňovou. Adam Ptáček zvítězil v tyči výkonem 525 cm.