přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. ledna 2014, 11:02

Železný: Bára je na tom dobře

Jak se vede příprava Barboře Špotákové, která se vrací po mateřské přestávce? A jak Vítězslavu Veselému, kterého zlobí potíže s kolenem? Zjišťovali jsme u jejich kouče Jana Železného.

zelezny_kouc_n.jpgAktuálně jsme druhý týden na soustředění v Nymburce a co se týče Báry, musím říct, že je na tom dobře, srovnatelně se stejným obdobím třeba před dvěma lety. V některých parametrech je to dokonce i lepší, ale to do značné míry přikládám letošní mírné zimě. Ono je rozdíl házet, pokud je nad nulou anebo mínus deset.    

Máte už nějakou představu, kdy začne závodit?
Zatím to vypadá spíš na pozdější start do sezony, ale vše bude záležet na jejím momentálním stavu. Bude chtít závodit na úrovni, na které byla zvyklá, takže to vidím spíš na nižší počet startů, ale kvalitních.

Jak je na tom Víťa Veselý? Stále ho trápí koleno?
Postupně se to lepší, i když oba bychom byli rádi, kdyby ten proces byl rychlejší. Zatím dělá to, co mu zdravotní stav dovolí a pilně obíhá doktory. Chtěl by to mít vyřízené co nejdřív, aby mohl odletět na soustředění do Afriky.

Odkdy ho plánujete?
Kluci odlétají 17. února, já se k nim připojím začátkem března, protože předtím mám povinnosti na olympiádě v Soči. Víťa poletí ihned, jak to bude možné.

Nezmínil jste Špotákovou. Ta s vámi v JAR nebude?
Ne a já to vzhledem k tomu, že má malé dítě, plně respektuji. Bude se připravovat tady a poletí s námi až na soustředění na Kanárských ostrovech, které plánujeme po návratu z Afriky.

Ve skupině máte i Petra Frydrycha a Jakuba Vadlecha. Jak vypadají v přípravě oni?
Zatím dobře, ale uvidíme. Víte, že v minulých letech se jim moc nedařilo.

Adam Pražák

Vytisknout