přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. dubna 2003, 13:29

Zahraniční chodci v Poděbradech mezi favority

71. ročník poděbradského chodeckého závodu, který se koná v sobotu 5. dubna, se kromě české špičky zúčastní také kvalitní zahraniční závodníci.

V rámci mezistátního utkání Česká republika – Švédsko se v Poděbradech představí pět švédských chodců. Seveřané se zúčastní zároveň mezistátního utkání proti České republice. Dva ze tří zástupců Švédska v mužské kategorii se zúčastnili loňského ME v Mnichově. Frederik Svensson v závodě na 50 km obsadil 13. místo v osobním rekordu 3:56:32. Jednačtyřicetiletý veterán Bengt Bengtsson skončil na stejné trati sedmnáctý. Třetím mužem v sestavě Švédska pro sobotní mezistátní utkání na trati 20 km je Fält Birger.
Foto: František Macák


Pro utkání žen švédská strana nominovala pouze dvě závodnice, tedy nejnižší možný počet. Do výsledku utkání se totiž započítávají pořadí dvou nejlépe umístěných chodců každého družstva. Monika Svenssonová s loňským osobním maximem 1:38:57 bude společně s českou reprezentantkou Barborou Dibelkovou (1:33:24) patřit k největším favoritkám poděbradského závodu. Druhou švédskou závodnicí v je zkušená Siw Ibanezová.

Slovenskou chůzi budou v mužské kategorii zastupovat mladíci Matej Tóth a Milan Ganjak. Zejména Tóth se pokusí o splnění limitu pro účast na Evropském poháru chodců v kategorii do 22 let (1:27:30), který 18. května hostí ruské Čeboksary. Dvacetiletý závodník Stavbáru Nitra v loňském roce zvítězil v závodě na 20 km v Dudincích solidním časem 1:32:24. Mezi ženami se představí druhá a třetí závodnice loňských slovenských tabulek na trati 20 km. Zuzana Blažeková v roce 2002 dosáhla času 1:43:09 a Henrieta Rusnáková 1:46:16. Třetí slovenskou závodnicí na startovní listině poděbradského závodu je dvaadvacetiletá Maria Gáliková.Tomáš Klement

Vytisknout