přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. srpna 2014, 20:59

Wlodarczyková si vzala zpět svěťák

Polská kladivářka hodila na mítinku ISTAF v Berlíně 79.58 m a o 16 cm tak překonala tři roky starý zápis Němky Heidlerová, která toho byla přímým svědkem. V tyči obsadil Kudlička čtvrté místo, závodili i Marcell, Masná a Kárníková.

wlodarczyk_ZT09_ag_n.jpgMuselo to být pro Betty Heidlerovou hořké, před domácími fandy se dočkala porážky, navíc se z pozice aktuální světové rekordmanky přesunula do pozice té bývalé. „Ale že jsem jí jednou byla, to mi nikdo nevezme,“ komentovala to pro server leichtathletik.de a připomněla, že stále nebyla překonána osmdesátka, což je výzva, která ji láká.

Blíže jejímu naplnění je však v současnosti její polská sokyně Anita Wlodarczyková. Ta už v minulých závodech jasně naznačila, že má potenciál vrátit se do čela historických tabulek, kterým vládla od světového šampionátu v Berlíně, než ji o dva roky později sesadila Heidlerová. Definitivně to naplnila v druhé sérii dnešního závodu, kdy její kladivo dolétlo do vzdálenosti 79.58 m.  I další její hody však byly daleké, ostatně posuďte sami: 78.06, 79.04, 78.64 a 77.94. I to je svým způsobem rekord, vždyť dosud žádná z kladivářek nedokázala v jednom závodě hodit dvakrát za 78 m. A Wlodarczyková tak hned učinila čtyřikrát. Její konkurentky se na to koukaly víceméně zpovzdálí, maximum Heidlerové, která skončila druhá, bylo 75.20 m.

Mítinku se zúčastnili i čeští závodníci. V tyči skočil Jan Kudlička 560 cm a obsadil čtvrtou příčku, koulař Jan Marcell byl šestý s 20.46. Lenka Masná skončila po velmi těsném hromadném finiši na osmistovce osmá, když ji od vítězství dělilo jen 76 setin. Její výsledný čas je však kvalitní -  2:00.92. Koulařka Jana Kárníková byla osmá s 16.35.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout