Výsledky české výpravy druhý den HME v Madridu

sobota 5. března 2005
Devět českých reprezentantů v sobotu startovalo v prvních fázích svých disciplín, výškařka Straková se představila ve finále.
Iva Straková v prvním finále na vrcholné soutěži ve své kariéře obsadila sedmou pozici výkonem 1.89. Na pokraji vyřazení byla na výšce 1.85, kdy uspěla napotřetí a průběžné deváté místo vylepšila na konečné sedmé.

Soutěž sedmibojařů rozjel dobře Roman Šebrle, který je po čtyřech disciplínách ziskem 3506 bodů na druhé pozici v těsném kontaktu (32 bodů) na vedoucího Pogorelova. Petr Svoboda měl smůlu hned po proběhnutí úvodní šedesátky. Časem 7.90 se zařadil na druhéí místo, ale natrhl si stehenní sval a ze soutěže odstoupil.

Z dramatické kvalifikace výškařů prošli do zítřejšího finále Jaroslav Bába a Svatoslav Ton, když zdolali kvalifikační limit 2.30 m. Tomáš Janků překonal 2.23 m a byl vyřazen.

Dálkař Štěpán Wagner kvalifikací neprošel. Jeho jediný měřený pokus měl hodnotu 7.44 m a stačil na konečnou šestadvacátou pozici.

Sprinter Jiří Vojtík nejprve v rozběhu vylepšil osobní rekord na 20.93 a sedmým nejrychlejším časem postoupil do semifinále. Tam mu byla přidělena třetí dráha, z níž se nedokázal časem 21.11 protlačit do postupující dvojice. V celkovém hodnocení patří Vojtíkovi devátá příčka.

Překážkáři dosáhli rozdílných výsledků. Lucie Martincová kvalitním časem na 60 m překážek 8.10 postoupila z rozběhu a zítra dopoledne poběží první semifinále v kariéře na vrcholné seniorské soutěži. Nováček na takové akci Stanislav Sajdok se do semifinálové šestnáctky nevešel, když předvedl čas 7.89.