přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Vyšla prosincová ATLETIKA

Na novinové stánky a do schránek předplatitelů míří poslední měsíční vydání časopisu ČAS před přechodem na čtvrtletní periodicitu. Co v něm najdete?

Páteř předvánočního vydání tvoří několik obsáhlých a podle našeho přesvědčení i obsažných materiálů. Prvním z nich jsou už tradiční domácí žebříčky,  které s pečlivostí sobě vlastní připravuje už řadu let přední český statistik Luděk Follprecht. Dalším pak je závěr třídílného seriálu z dílny Pavla Grasgrubera a Jana Cacka o faktech a mýtech, které se týkají běžců černé pleti. Třetí zevrubná analýza je z pole metodiky a jejím tématem je trénink slovenské kladivářky Martiny Hrašnové, který exkluzivně pro čtenáře Atletiky popsal její americký trenér Don Babbitt z University of Georgia.

Velké články v čísle doplňuje rozmanitá všehochuť drobnějších textů. Najdete zde třeba stručný souhrn toho podstatného, co se událo v letošním roce, či odlehčenější anketu, v níž se špičkoví domácí atleti vyjadřují k tématu trénink a výživa během vánočních a novoročních svátků.  Vše je doplněno o názor odborníka z daného oboru.
 
Věnujeme se i rozbíhajícímu projektu atletických školek či vzpomínce na legendárního běžce Stanislava Jungwirtha. V seriálu kondice poukazujeme na nové trendy v intervalovém tréninku, další článek je věnován problematice aklimatizace. A samozřejmě nechybí tradiční statistika, tentokrát zastoupená dlouhodobými tabulkami ženské koule a letošním světovým žebříčkem olympijských disciplín.

Věříme, že si z bohaté nabídky čísla vyberete a že vám zpříjemní exponovaný čas v závěru letošního a vstupu do dalšího roku. V něm se vám ATLETIKA představí už v novém a jako čtvrtletník. Na první číslo nového se můžete těšit po halové sezoně, distribuováno by mělo být počátkem dubna.
 
Oproti stávajícímu stavu zdvojnásobí počet stran a časopisu se dostane (ještě) kvalitnějšího designu. Současně bude ukončen jeho volný prodej v síti PNS a nadále si bude ATLETIKU možné zakoupit buď přímo v redakci, která sídlí společně se sekretariátem ČAS na pražském Strahově v prostorách přilehlých stadionu Přátelství, nebo na některé z významných atletických akcí. Pohodlnější a výhodnější formou však je roční předplatné, které činí pro všechny předplatitelské skupiny 250 Kč včetně poštovného (dosavadním předplatitelům je společně s prosincovým číslem aktuálně zasílána složenka s vysvětlujícím dopisem). Cena jednoho čísla je stanovena na 69 Kč. Atleti zařazení do reprezentačních výběrů nebo SCM pro rok 2010 budou ATLETIKU dostávat zdarma.

Obsah Atletiky se více posune k modernímu pojetí časopisu. Menší prostor se dostane zpravodajství, které nahradí souhrny a analýzy, publicistika se zaměří na nadčasová témata a (nejen) lidské příběhy. Vše samozřejmě ve vztahu k atletům a atletice. Nadále se také chystáme pokračovat ve srozumitelném podání metodiky tréninku a věcí, které s přípravou souvisí. 
   

Adam Pražák

Vytisknout