přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vyšla nová ATLETIKA

Na novinové stánky a do schránek předplatitelů míří aktuální číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

Poslední měsíc byl velmi nabitý zaznamenáníhodnými událostmi, které přímo volaly po tom, abychom se jim na stránkách ATLETIKY věnovali.  Individuální evropské vavříny obhajovala vrchařka Anna Pichrtová. Nepodařilo se, ale druhé místo z evropského šampionátu za neúspěch považovat rozhodně nelze. Spíš je na místě údiv, že se během pouhých sedmi měsíců, které jí dělí od ošklivé autonehody v Nigérii, dokázala vrátit mezi vrchařskou elitu.
Také na evropské půdě, ovšem tentokrát již standardně na oválech, bojovali čeští atleti v pohárech. Byli úspěšní, byť ne oslniví. Můžete se o tom přesvědčit v původních reportážích, které vám přinášíme jak z finské Vaasy, kde závodili specialisté, tak z vícebojařských soutěží v Tallinnu a Mariboru. Příští rok na všechny čeká první liga a zvláště mezi specialisty půjde o hodně. 
Mezinárodní atletika špičkové kvality byla k vidění také na domácí půdě. Zlatá tretra je vrcholnou akcí tradičně a potvrdila to i letos, byť ne všechna přání organizátorů došla naplnění. Tři rekordy fenomenálního Etiopana Gebrselassieho však zařadí letošní ročník „Tretry“ mezi ty, na které se bude dlouho vzpomínat.
Nově se mezi události roku přihlásil vícebojařský TNT Fortuna mítink v Kladně. Premiéra vyšla náramně a lze jen doufat, že se nastavená laťka nebude v příštích letech snižovat. Pomoci by tomu mělo zařazení mítinku do seriálu IAAF Challenge, o což organizátoři v těchto dnech usilovně bojují.
Ve výčtu samozřejmě nemohou chybět republikové šampionáty. Ostře sledované letos nebylo pouze mistrovství dospělých, ale i to mládežnické, kde se uzavírala nominace na MS do 17 let a také závěrečný termín pro juniorskou Evropu bušil na dveře.
 A protože se toho v mladších sférách v současnosti děje opravu hodně, rozhodli jsme se podívat z perspektivy dorostenců a juniorů i na šampionát dospělých. Sledovali jsme, jak si později narození vedli v konfrontaci se zkušenými závodníky. Pokud to zajímá i vás, nalistujte rubriku téma.

To jsou v kostce hlavní události, kterým jsme se věnovali v tomto měsíci. Kromě jejich reflexe najdete v čísle jako již tradičně kupu dalších informací, které by vám měly být užitečné pro zábavu a poučení.

Adam Pražák, šéfredaktor      

Adam Pražák

Vytisknout