přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. května 2022, 08:23

Vstupenky na MČR v prodeji

Přesně za měsíc se v Hodoníně odehraje mistrovství České republiky mužů a žen. V úterý 24. května se spouští ticketing na vrchol domácí atletické sezóny.

Hodonín bude hostitelem domácího republikového šampionátu vůbec poprvé v jeho historii. Přitom nebylo zdaleka jisté, zda se zde vůbec uskuteční, a to vinou ničivé přírodní katastrofy v podobě tornáda, které 24. června 2021 zasáhlo jih Moravy včetně dějiště letošního MČR. Drastickým škodám se nevyhnul ani atletický stadion a tehdy se ukázala síla a obrovská míra solidarity naší atletické komunity.

Český atletický svaz ve spolupráci s Českou spořitelnou uspořádal veřejnou sbírku na pomoc hodonínské atletice, do které postupně přispívaly atletické oddíly, osobnosti i samotní atleti. Nakonec se podařilo získat na dobrou věc téměř milion korun, a také díky tomu mohla proběhnout rozsáhlá rekonstrukce stadionu U Červených domků, která se stihla dokončit včas, a tak se zde nakonec bude moci uskutečnit mistrovské klání těch nejlepších českých atletů. Je až symbolické, že šampionát odstartuje přesně rok po ničivém tornádu, a to v pátek 24. června 2022. Pokračovat pak bude i v sobotu 25. června.

Samotný stadion bude slavnostně otevřen právě při příležitosti konání mistrovství České republiky mužů a žen. Právě dnes se spouští ticketing. Vstupenky jsou k dostání prostřednictvím sítě www.ticketportal.cz. Cena lístku na jeden soutěžní den činí 100,- Kč. Jedná se o vstupenky na sezení na hlavní tribuně.

Atletické příznivce čeká samozřejmě i bohatý doprovodný program, ať už se jedná o projekty Pohybové gramotnosti Atletika pro děti a pro celou rodinu nebo aktivity spojené s dalším projektem Jsem atlet. Chybět nebudou ani stánky partnerů ČAS, jako například finanční gramotnost s Českou spořitelnou.

Přijďte se podívat na souboje nejlepších českých atletů na stadionu, kde odstartovali své úspěšné kariéry například dvojnásobný olympijský medailista a mistr světa v hodu oštěpem Vítězslav Veselý nebo stříbrný medailista z HME v Bělehradě na 1500 metrů a hodonínský patriot Filip Sasínek.

Užijte si skvělou atletickou podívanou a nabitý doprovodný program, protože Hodonín žije atletikou.

Vstupenky

Petr Jelínek

Vytisknout