přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vrchol haly 2009 již za tři týdny

Halové mistrovství Evropy zahájí přesně za 21 dní. Nadcházející víkend je tak znovu vrchovatě naplněn atletickým děním.

Pátek
Již dnes se české zraky upřou především do Düsseldorfu, kde své starty od 19 hodin absolvuje tato skvadra: Martin Hrstka (800 m), Petr Svoboda (60 m př.), Lenka Masná (600 m), Tereza Čapková, Marcela Lustigová (obě 1500 m), Lucie Škrobáková, Jana Korešová (obě 60 m př.), Martina Šestáková (trojskok).
Více o Düsseldorfu
Bez české účasti odpočítává minuty do startu také další mítink na starém kontinentě, hostí jej rovněž od 19 hodin Paříž. Hlavní hvězdou je nejspíše australský tyčkař Steve Hooker. Pro ty, kteří ještě nezapomněli na společnou federaci, budou na startu Slovenky Bobková (60 m př.) a Jana Velďáková (dálka).
Více o Paříži
Skokanský mítink přichystal německý Wuppertal, stejně jako ve Francii, ani zde není český účastník. Hlavními taháky jsou (od 18 h) ruská tyčkařka Polnovová a ukrajinský výškař Sokolovskij.
Více o Wuppertalu

Víkendové
V noci na sobotu, tedy přesně ve tři hodiny ráno našeho času, zahájí mezinárodní část mítinku ve Fayetteville, americkém Arkansasu. Počítají zde především s vynikajícími sprintery.
Více o Fayetteville
V sobotu a neděli se v pražské Stromovce uskuteční dorostenecké a juniorské mistrovství, více jsme psali včera a další podrobnosti jsou v Zaostřeno na…

Sobota
Hlavním sobotním halovým mítinkem v zahraničí je i vzhledem k české účasti španělská Valencia. Startovat se tu chystají Jakub Holuša (1500 m), Jiřina Ptáčníková (tyč), Roman Novotný (dálka). Mítink startuje v 17 hodin.
Více o Valencii

Neděle
Na pražském Strahově se chystá v neděli Jana Kárníková při ústeckých přeborech znovu zaútočit na limit pro HME. Ve středu jí k tomu chybělo v Jablonci jen 16 cm. Na výšku je přihlášena Barbora Laláková.
Výsledky přeborů
K zahraničním top událostem patří německé Karlsruhe. Další start by zde měla absolvovat překážkářská rekordmanka Lucie Škrobáková a také její kolega z disciplíny Petr Svoboda. K esům mítinku patří třeba Vlašićová nebo Lopes-Schliepová.
Více o Karslruhe
Tyčkařský Doněck netřeba dlouze představovat, stačí zmínit hlavní dvě jména: Isinbajevová a Hooker. Pohříchu se však pořadatelům nepovedlo zprovoznit internetové stránky mítinku, můžete maximálně napsat pořadateli Sergeji Bubkovi. Na startu by neměl chybět o limit usilující Štěpán Janáček.

Michal Procházka

Vytisknout