přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. srpna 2010, 22:17

Vrchařské tituly pro Kreisingera a Sekyrovou

Jan Kreisinger a Ivana Sekyrová získali v deštivém počasí na trati mezi Janskými Lázněmi a Černou horou premiérové vavříny v mistrovství republiky v běhu do vrchu.

Účastníky tradičního běhu z kolonády Janských Lázní k horní stanici lanovky na vrcholu Černé hory, jehož součástí byl letos už popatnácté také republikový šampionát vrchařů, nevítalo zrovna typické letní počasí. Teploty nepřestoupily 15°C a z nebe se snášel vytrvalý déšť. 

Nejlepší připravenost projevili běžci z AK Kroměříž, kteří obsadili kompletní stupně vítězů mistrovského závodu mužů a v elitní šestici jich bylo pět. Prim hrál Jan Kreisinger, jenž tak jen potvrdil předchozí vynikající výsledky z dráhy i silnice a povýšil loňské stříbro na premiérovou zlatou medaili z vrchů.  Osm vteřin za ním dorazil do cíle jeho kolega Martin Frei, pro bronz a vůbec první medaili z této disciplíny si doběhl jejich stále závodící trenér Róbert Štefko. Hegemonii kroměřížského klubu narušil na čtvrtém místě Jan Havlíček ze Slavie Praha, jemuž se tak nepovedlo obhájit loňský titul ani navýšit svoji sbírku vrchařských medailí.  Zklamáním pro pořádající klub Maratonstav Úpice bylo až osmé místo vloni bronzového Petra Pechka.

Ženskou kategorii  vyhrála při neúčasti obhájkyně titulu Ireny Šádkové poprvé v životě zkušená univerzálka Ivana Sekyrová ze Sokolova. Stříbro vybojovala Martina Bařinová, také závodnice Olympu Brno je spíše příležitostnou vrchařkou. Bronz poputuje do Kladna zásluhou Kamily Gregorové.

Juniorskou kategorii vyhrál Jan Titěra ze ŠAK SG Jablonec před konkurenty v barvách pražského Olympu Miroslavem Ryplem a Petrem Frühaufem. Mezi  juniorkami, startujícími v rámci MČR, byla nejúspěšnější Petra Kuříková z LIAZu Jablonec, která předčila i Kateřinu Berouškovou, jež v minulosti kategorii už třikrát vyhrála. Třetí byla Petra Kubešová z pražské ZŠ Jeseniova.  Zvláště je však třeba vypíchnout výkon letos teprve 12leté Carmen Beshirové, která byla v cíli o minutu dříve než juniorská mistryně republiky.

Výsledky MČR

Adam Pražák

Vytisknout