Vlašičová a Plawgo Atlety měsíce září

středa 23. listopadu 2011
EAA zveřejnila výsledky pravidelné ankety o evropského atleta měsíce za září. Stali se jimi chorvatská výškařka a polský překážkář.

Blanka Vlašičová získala titul atletky měsíce již v červenci. Chorvatská mistryně světa ve skoku do výšky vyhrála letos také pět závodů Zlaté ligy a Světové atletické finále ve Stuttgartu. Třiadvacetiletá výškařka byla vyhlášena evropskou Atletkou roku 2007 v anketě Waterford Crystal.

Polský čtvrtkař a překážkář Marek Plawgo zvítězil v září v kategorii mužů. Na mistrovství světa v Ósace získal dvě bronzové medaile. Jako člen štafety na 4x400 metrů, o pár dní dříve doběhl třetí na 400 m překážek v novém polském rekordu 48.12 sekundy. Po návratu z Japonska dokázal vyhrát mítink Zlaté ligy v Berlíně a o týden později také Světové atletické finále.