přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. února 2014, 14:58

Víkend s halovou atletikou v Evropě i zámoří

Sportovní svět se obrací k dění na zimní olympiádě, atletická halová sezona však pokračuje v obvyklém tempu. Na co se zaměřit v následujících dnech především?

PRAHA / Jak už jsme avizovali, domácí víkend patří především šampionátu vícebojařů, a to včetně pátku, kdy o republikové pocty bojují dorostenky a obě žákovské kategorie.

www.atletika.cz/zaostreno-na/hmcr-ve-vicebojich-2014

TALLINN / Dnes se také rozbíhá dvoudenní vícebojařský mítink evropského okruhu. Vzhledem ke kolizi s MČR se uskuteční bez české účasti; hlavní hvězdou je tak jako tak někdejší mistr světa Hardee z USA, ženskou soutěž zdobí především Polka Tymiňská.

www.tallinn2014.org/en

VÍDEŇ / V sobotu bude v hale Ferry Dusika znít až do večera nejen němčina, ale zhusta také naše mateřština. Na zdejší Vienna Indoor Gala se chystají bez nadsázky zástupy českých atletů, mezi nimi nechybí ani účastníci vrcholných akcí v loňském roce Jitka Bartoničková, Jana Korešová, Klára Seidlová, Jana Slaninová či Petr Lichý. Do Vídně zamíří nakonec také Jan Veleba, který je i na startovní listině nedělního Gentu, ale protože se už dva týdny potýká s nachlazením, volí geograficky bližší variantu. Bude velmi zajímavé sledovat počínání čtvrtkařů, kteří už sice mají svazem požadovaný průměr pro Sopoty 47.2, ale jen díky tahounovi Maslákovi, jehož start v rozbězích štafety není při jeho kvalitách jistý. Bez něj naopak potřebují potenciální štafetmani srazit v součtu dvě vteřiny (tedy 0,5 s na každého).

www.viennaindoor.at

BOSTON / První z mítinků IAAF víkendu, New Balance Indoor Grand Prix, je nabitý především atlety z hostitelských USA: namátkou haloví světoví rekordmani Suhrová či Eaton, z hostů zmiňme např. polského koulaře Majewského či etiopského běžce Gebrhiwota. Chystá se tu mj. útok na svěťák při mužské štafetě 4x800 metrů.

www.nbindoorgrandprix.com

ARNSTADT / Bez české účasti bude také špičkový výškařský podnik v Německu, Hochsprung mit Musik. Hlavními hvězdami jsou Rusové Uchov a Gordějevová. Na 38. ročník upozorňujeme také proto, že se jedná velmi pravděpodobně také o ročník poslední; 77letý pořadatel Hubertus Triebel se loučí a není nikoho, kdo by jeho práci převzal.

php.artaius.de/hmm/index2.php

GENT / Světový okruh halových mítinků pokračuje druhý den v Belgii Flanders Indoor, kde je to přeci jen více mezinárodní záležitost: na startovní listině najdeme Evropany, Afričany, ale i zámořské atlety. A nechybí ani české duo Jakub Holuša, Pavel Maslák, které poběží trojku, resp. třístovku.

www.sport.be/indoorflanders/2014/eng/

Michal Procházka, foto: graf.cz

Vytisknout