přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. února 2011, 18:19

Víkend patří halovému „gigantu“

Dvoudenní republikový šampionát dorosteneckých a juniorských kategorií hostí jako obvykle hala Otakara Jandery v pražské Stromovce.

Ačkoli mistrovství poznamenala zranění řady výrazných postav, např. Václava Sedláka, bude se v sobotu 26. a neděli 27. února na co dívat. „Čekají nás některé zajímavé souboje a mnozí také ukazují dobrou výkonnost k letním vrcholům,“ pozval na MČR Tomáš Purman, zástupce šéftrenéra zodpovědný za mládež.


Juniorská mistryně republiky v pětiboji Alena Galertová se přihlásila s výjimkou osmistovky na všechny dílčí disciplíny foto: J. Kucharčík

Tradičním lákadlem jsou sprinterské disciplíny. Na hladké šedesátce předvádí dobrou výkonnost dorostenka Martina Černochová, a také její vrstevník Marek Bakalár, který už se dokázal před týdnem medailově prosadit i mezi dospělými. Přitom loni lámal rekordy ještě jako žák.

Velmi zajímavý souboj atletek s ambicemi nominovat se v hlavní části sezony na MS sedmnáctiletých v Lille skýtají překážky, kde se utkají rekordmanka z žákovské kategorie Lucie Koudelová a Karolina Hlavatá, která osvědčila svou všestrannost ziskem medaile na vícebojařském mistrovství před čtrnácti dny. Ještě dramatičtější bitva se dá čekat mezi dorostenci, kde je podle Purmana ve hře vyrovnaná čtveřice Jiří Sýkora, Michal Říha, Vojtěch Hájek, Tomáš Homola.

Podobná očekávání směřují v technických disciplínách k juniorskému skoku o tyči, kde navíc Lukáš Posekaný, Ondřej Honka i Michal Kleinert mohou v létě pomýšlet na nominaci na ME do 19 let v Tallinnu. Ve výšce je favoritkou Magdalena Nová, která získala mezi dospělými skokankami před týdnem bronz. Výkonnost blízko nominačnímu kritériu předvádí už nyní také koulař Martin Novák.

Program šampionátu začíná v sobotu od 10 hodin, v neděli od 9:30.

Michal Procházka

Vytisknout