Veselý a Kudlička v Dubnici zvítězili, Melich druhý

neděle 26. srpna 2012
Čeští reprezentanti byli řádně vidět na nejlepším slovenském mítinku Atletický most v Dubnici nad Váhom.

Jan Kudlička se postaral o jeden ze sedmi rekordů mítinku, který při letošním 10. ročníku Atletického mostu padly, když se zdárně přenesl přes 567 cm. Útoky na zlepšení osobního rekordu však musel vzdát. „Sektor byl dobrý, ale naneštěstí pršelo. Cítil jsem se dobře, ale při 1. pokusu na 574 cm začalo pršet ještě víc, a tak už jsem zbylé skoky neabsolvoval. Začalo to být nebezpečné,“ vzkázal finalista letošní olympiády, který si ze soutěže odnesl skalpy třeba Ukrajince Mazuryka či Brita Lewise. Vícebojař František Staněk obsadil s 495 cm pátou příčku, kubánská hvězda Borges nezaložil.

Čtvrtý oštěpař letošní olympiády, Vítězslav Veselý, také neabsolvoval soutěž celou. Ze čtyř jeho hodů byl nejdelší ten poslední, který měřil 80.47 m. Veselého kolega ze skupiny Jana Železného, Petr Frydrych, byl s 73.20 čtvrtý. Kladiváře Lukáše Melicha pokořil je olympijský vítěz Pars z Maďarska, který své náčiní poslal do vzdálenosti 79.84 m. Melich potvrdil dobrou formu, s níž uspěl i v Londýně, hodem na úroveň rovných 78 metrů.

Kvalitní konkurence pomohla  půlkaři Janu Kubistovi k výkonu 1:48.87, s níž obsadil šestou příčku. Osmistovku ovládli Keňané v čele s Edwinem Mellym, který vylepšil dosavadní maximum závodu na 1:45.80. V kouli byl Vladislav Tuláček s 18.68 pátý, své kvality potvrdil olympijský vítěz Majewski s Polska, jenž vyhrál výkonem 20.98. Stovku s překážkami zvládla Lucie Škrobáková za 13.21 (-0.1), což v porovnání s výsledky silnějšího A běhu stačilo na sedmou příčku. Nejrychlejší byla Američanka Dawn Harperová (12.68). Ve stýplu si vytrvalecky multitalentovaná dorostenka Anežka Drahotová vylepšila maximum na 10:23.72.