Věra Cechlová-Pospíšilová si odváží z Hengela prvenství

sobota 26. května 2007
Na mítinku THALES FBK-Games se zrodilo několik výkonů roku, přihlášeni z Čechů byli také Romana Dubnova a Michal Uhlík.

Diskařka Věra Cechlová-Pospíšilová vyhrála hodem z druhé série 64.49 metrů. Její vítězství je o to cennější, protože získala "skalp" nejlepších světových diskařek - Němky Dietzschové a Rumunky Grasuové. Ty obsadily druhé a třetí místo. "Prvním hodem jsem začala volně, ale druhým jsem to trefila perfektně," informuje z místa dění Cechlová. "Pak už jsem v soutěži riskovala. Ráno bylo podivné počasí, které se umoudřilo, ale škoda větru, který nám foukal do zad." Cechlová za vítězství odváží 10 bodů do Světové atletické tour.

Výškařka Romana Dubnova obsadila na závodech třetí místo za 187 překonaných centimetrů. Vítkovická atletka již letos v 1. kole extraligy předvedla o dva centimetry lepší výkon. Slávista Michal Uhlík doběhl na dlouhých překážkách na osmém místě v čas 50.91 sekund. Také on, podobně jako Dubnova, nezlepšil svůj výkon z Prahy, kde 19. května vyhrál časem 50.65 sekund.

Panamský dálkař Irving Saladino na centimetr zopakoval svůj výkon roku z poloviny května 853 centimetrů. Oproti mítinku v Rio de Janeiro mu tentokrát foukal protivítr o síle 1.2 metru za sekundu. Jedenadvacetiletá Gelete Burikaová z Etiopie zaznamenala na trati 5000 metrů výkon roku 14:38.18 a vylepšila si svůj osobní rekord z loňského roku. Výkon roku přidal na stýplu bronzový medailista z OH 2004 Paul Kipsiele Koech a Sileshi Sihine na trati 10 000 metrů.