přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. května 2014, 11:49

V nominaci na atleta dubna je Anežka Drahotová

V anketě evropské asociace, kterou v březnu vyhrál Pavel Maslák, tak opět nechybí české jméno. Anežku můžete svými hlasy podpořit do pondělí 12. května.

Pozornost nominujících si multitalentovaná Anežka Drahotová vysloužila svým výkonem na chodecké dvacítce v Poděbradech. Věkem stále teprve juniorka ovládla mezinárodní mítink na domácí půdě, navíc přidala i čas pod respektovanou hranici hodiny a půl – 1:29:43 je její třetí nejlepší čas kariéry. Skladba jejích „soupeřek“ o ocenění od Evropské atletiky obsahuje i další mladé atletky, např. jsou to Britky Desiree Henryová (sprinterka) a Emily Dudgeonová (půlkařka) nebo Polka Patrycja Wyciszkiewiczová (za třístovku). Najdeme tu ale i „staré známé“ jako výškařku Ruth Beitiaovou, vytrvalkyni Jessicu Augustovou či překážkářku Tiffany Porterovou.

Také mužská nominace obsahuje „poděbradského“ vítěze, Slováka Mateje Tótha. Kromě něj hned tři olympijské vítěze: dálkaře Grega Rutherforda díky britskému rekordu, jeho krajana Mo Faraha za jeho maratonský debut (nejlepší výkon Evropana za dva roky), a že nepatří do starého železa, prokázal 42letý litevský diskař Virgilijus Alekna nejdelším evropským hodem roku. Mladších atletů je tu méně než mezi ženami, ale výkony 16letého kladiváře Bence Balásze (nejlepší kontinentální výkon historie) či francouzského juniorského překážkáře Wilhelma Belociana (0.05 na 110 od ER) zcela jistě zaslouží prostor v této anketě.

Hlasování, v němž třetinově rozhoduje veřejnost, média a statistici, probíhá do pondělní půlnoci 12. 5. Fanoušci mohou hlasovat zde: ženymuži.

Michal Procházka, foto: J. Kucharčík

Vytisknout