přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. září 2007, 19:36

V Eberstadtu Češi uspěli

Tomáš Janků obsadil třetí příčku na prestižním výškařském mítinku v Německu, Češky skončily pod stupni vítězů.

Pátý muž letošního MS v Ósace Tomáš Janků procházel zdárně soutěží až k 230 cm. Poté, co na této výšce jednou neuspěl, vzhledem k vývoji závodu odložil dva zbývající pokusy na 233 cm. Ani tam však nebyl úspěšný a s výkonem 227 cm skončil třetí. "Cítil jsem,že mám v dnešním závodu na víc. Bohužel to však nevyšlo," vzkázal Janků. Druhý z českých závodníků Jaroslav Bába byl s 215 cm dvanáctý.
Vavříny za vítězství si z výškařské Mekky v Eberstadtu, kam se mohli kvalifikovat pouze závodníci s osobním rekordem 230 cm a lepším,  odváží mistr Evropy Andrej Silnov z Ruska, který stejně jako stříbrný Tora Harris z USA překonal právě 2.30 m.

Závod žen vyhrála Ruska Jekatěrina Savčenková, která překonala 197 cm a alespoň částečně si tak vynahradila zklamání z mistrovství světa, kde navzdory skočeným dvěma metrům nezískala žádný z cenných kovů. Druhým místem a výkonem 194 cm se blýskla domácí závodnice Ariane Friedrichová, třetí byla olympijská vítězka z Atén Jelena Slesarenková. Pětadvacetiletá Ruska zvládla 191 cm, stejně jako nakonec čtvrtá Američanka Amy Acuffová a česká závodnice Iva Straková na pátém místě. O tři centimetry méně předvedly v Eberstadtu zbylé dvě Češky Barbora Laláková a Romana Dubnova, což jim vyneslo šesté, resp. deváté místo. Dubnova přitom může jen litovat, že si nepodržela výkonnost ze sobotního závodu v Olomouci, kde napodruhé překonala 195 cm.   

Výsledky z Eberstadtu naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout