přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. června 2018, 19:44

Úvod ZT obstarali vrhači

Již tradičně probíhá v předvečer Zlaté tretry vrhačský prolog. Letos bylo na programu kladivo žen a následoval disk mužů.

V soutěži kladivářek byla největší favoritkou polská světová rekordmanka, mistryně světa a olympijská vítězka Anita Wlodarczyková, která obhajovala loňské prvenství. V letošní sezóně však tolik suverénní nebyla a jednoduché to neměla ani v Ostravě. Z triumfu se nakonec radovala, ale vybojovala ho až v páté sérii hodem dlouhým 76.43, čímž si vylepšila své sezónní maximum a odsunula na druhou příčku do té doby vedoucí Francouzku Alexandru Tavernierovou, jejíž nejdelší pokus měřil 73.79. Třetí skončila vedoucí žena letošních světových statistik Američanka Gwen Berryová za 73.62. Následovala ji čtvrtá Číňanka Wang Zheng (73.26) a elitní pětku uzavřela Polka Malwina Kopronová (72.88). Z českých závodnic byla o něco úspěšnější Kateřina Šafránková, která zaznamenala jeden platný pokus, který měřil 67.78, což stačilo na jedenácté místo a se svým výkonem nebyla příliš spokojena. Za limitem na ME zaostala o více než metr. Ještě větší zklamání prožila Tereza Králová, která zapsala tři křížky a neměla žádný měřený výkon.

Mužské diskařské klání nabídlo v podstatě to nejlepší, co ve světě momentálně je. Ve startovní listině figurovali první čtyři muži letošních světových tabulek a k tomu dvě diskařské legendy. Z vítězství se radoval litevský světový šampion Andrius Gudžius, jenž poslal své náčiní na 66.30. Druhou příčku si v závěrečné sérii vyházel do té doby trápící se jamajský leader letošních světových tabulek Fedrick Dacres. Šestým pokusem hodil 65.36. Na stupně vítězů se vešel ještě třetí Němec Robert Harting, který prožívá rozlučkovou sezónu. V Ostravě předvedl 64.79. TOP 5 pak doplnili ještě čtvrtý Rakušan Lukas Weisshaidinger (64.55) a pátý Íránec Ehsan Hadadi (64.45). Jediným českým reprezentantem byl Marek Bárta, kterému za výkon 59.09 patřilo osmé místo.

Výsledky

Petr Jelínek

Vytisknout