přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. dubna 2003, 16:25

Úspěšný kongres EAA pro delegaci ČAS

V sobotu 12. dubna se v Aténách uskutečnil 18. kongres Evropské atletické asociace (EAA).

Z pohledu delegace Českého atletického svazu byl kongres mimořádně úspěšným. Předseda ČAS ing. Karel Pilný byl na další čtyři roky zvolen pokladníkem EAA, předseda mezinárodní komise ČAS dr. Libor Varhaník byl zvolen členem soutěžní komise EAA a Václavu Poláčkovi byl udělen Zlatý odznak EAA za dlouholetou práci pro rozvoj atletiky. Dosavadní pokladník ing. Karel Pilný byl na tuto funkci jediným kandidátem. O čtyři pozice v soutěžní komisi EAA se kromě dr. Libora Varhaníka ucházelo dalších třináct kandidátů.

Hlavním bodem programu 18. kongresu EAA byly volby na nejvyšší posty EAA, do Rady EAA a do dvou komisí EAA. Ve funkci předsedy EAA i nadále zůstává Švýcar Hansjörg Wirz, za místopředsedy byli zvoleni Rus Valentin Balachničev a Maďar Agoston Schulek. Dále byli zvoleni členové soutěžní komise EAA a komise rozvoje EAA. Podrobné výsledky voleb EAA naleznete zde.

Kongres EAA přijal návrh Rady EAA a odsouhlasil její mandát k rozhodnutí o změně sídla EAA z Německa do Švýcarska. 18. kongres EAA také projednal návrhy na změny pravidel. Jedním z nejzajímavějších byl návrh na organizování ME v atletice každé 2 roky. Tento návrh bude dále rozpracován a vyhodnocen po ME 2006 v Göteborgu.

Organizátorem kongresu EAA v roce 2005 byl zvolena slovinská metropole Ljubljana.

Tomáš Klement

Vytisknout