přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. února 2019, 17:32

Trénink i porada, do startu zbývají hodiny

Třídenní evropský halový šampionát v Glasgow odstartuje v pátek krátce po desáté místního času (v 11:03 SEČ). Dnes, tedy ve čtvrtek dopoledne byl v Emirates Areně na programu oficiální trénink, český tým pak krátce po poledni v hotelu Marriott navázal poradou.

Česká atletika prožívá při halových evropských šampionátech dlouhé období medailového růstu. Počínaje jedním úspěchem v Madridu 2005 přibýval ročník od ročníku jeden kov až k sedmi před dvěma lety v Bělehradu. Při absenci hned čtyřech individuálních medailistů plus bronzové štafety čtvrtkařů z ročníku 2017 se zdá zachování úspěšné posloupnosti z říše snů. Nesnadnosti úkolu si je vědom i šéftrenér Tomáš Dvořák.

Dopředu házet flintu do žita ale není třeba. Stříbrný koulař z před dvou let Tomáš Staněk se cítí v dobré formě, životní formu má mílařka Simona Vrzalová, a proč by nemohl někdo překvapit - podobně jako se to povedlo Filipu Sasínkovi na patnáctistovce? A i když vypadla největší opora Pavel Maslák, přesto - alespoň tabulkově - máme na startu čtvrtkaře opravňujícího pomýšlet přinejmenším na finálovou účast: Jan Tesař má ze startujících v Glasgow třetí nejlepší čas.

Přes relativně nízký věk už má Michaela Hrubá na svém kontě sedm vrcholných akcí mezi dospělými. Na halovém ME startuje čerstvě 21letá výškařka potřetí, v Praze skončila osmá, v Bělehradě (stejně jako loni v Berlíně) šestá. A opět pomýšlí přinejmenším na finálovou účast.

Už první den šampionátu bude z českého pohledu pořádně nabitý. Představí se totiž šestnáct z celkového počtu jedenadvaceti reprezentantů, pětiboj s Eliškou Klučinovou a koule s Tomášem Staňkem dojde také hned v pátek večer svého rozuzlení.

Na týmové poradě se probíraly nejen obvyklé provozní záležitosti týkající se závodů. V hotelu, kde vyšší postavy potrápí nižší stropy, schází jistá výbava sociálního zařízení. Na návrh jednoho nejmenovaného trenéra tak český tým dovybaví osm pokojů náčiním na mechanické čištění toalety.

Fotogalerie - z oficiálního tréninku a týmové porady

Michal Procházka, foto: ČAS - Aleš Gräf

Vytisknout