přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. února 2011, 15:41

Téma týdne: Halové mistrovství dospělých v číslech

V druhém dílu statistického přehledu halových MČR probereme šampionát číslo jedna zimní sezony, tedy mužů a žen. O tituly se v tomto týdnu bojuje již po sematřicáté.

Tradice českých šampionátů v hale se začala psát v roce 1975. Praha hostí letos boje o tituly po třicáté druhé. Nová hala ve Stromovce byla slavnostně otevřena 19. ledna 1997, takže s výpadkem v roce 2003 se tu koná po čtrnácté. Třikrát se konalo MČR v Jablonci, jednou pak v Ostravě a po povodních (2003) se o tituly bojovalo v bratislavské hale Elán. Téhož roku byla dokončena rekonstrukce vodou poškozené haly a 3. prosince dostala jméno po významném závodníkovi i činovníkovi Otakaru Janderovi.


Hala ve Stromovce z roku 1997 hostí MČR po čtrnácté - foto: www.graf.cz

Škála mistrovských disciplín se proměňovala, zmizela třístovka, dále se běhala tak trochu z nouze padesátka (i s překážkami), svou šestiletou epizodu (1989-94) měla i halová chůze. V roce 2005 nahradila čtyřstovková štafeta dvoustovkovou. Ženám přibyly v devadesátých letech dvě dříve výhradně mužské záležitosti, v roce 1991 trojskok, o tři roky později pak tyč.

Celý článek v rubrice Téma týdne (levá lišta webu ČAS).

Michal Procházka

Vytisknout