přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. července 2015, 12:03

Tábor a Nové Město lákají na známá jména

V letošním roce se již popáté uskuteční tzv. Czech Double Meeting, který je složen ze dvou Velkých cen. Ta první se koná v Novém Městě nad Metují a druhá tři dny poté v jihočeském Táboře. Nebudou chybět známá jména ze zahraničí a představí se i řada domácích reprezentantů.

Pátý rok za sebou oba oddíly organizují atletické VELKÉ CENY obou měst, jako společný dvoj závod, který je propojen skladbou disciplín, jedním manažerem a vybranými bonusovými disciplínami. Pokud se atleti zúčastní obou mítinků (letos 25.7. v Novém Městě nad Metují a v Táboře 28.7.) a jsou úspěšní v bonusových disciplínách, mohou si přijít mimo cen za vítězství ještě k další finanční odměně za celkový triumf.

Letošní turné začíná u řeky Metuje v sobotu 25. července a pořadatelé slibují velmi zajímavou zahraniční konkurenci z jedenácti zemí světa. Mimo jiné například také z USA, JAR, Alžírská nebo Saudské Arábie. 

Mezi nejzajímavější jména patří Caster Semenya (400m); Mark Dry, Chris Bennett a Sarah Holt (kladivo), Anou Abderrahmane, Volodymyr Kyts a Amine Khadiri (1500), Joe Morris (200m); Joao Oliveira a Petr Svoboda (100m př.) či Ivan Panasiuk (disk).

V Táboře bude mezi největší hvězdy mítinku patřit halový mistr Evropy Jakub Holuša, který poběží memoriálový závod na 800m. Spolu s ním se na start postaví i Amine Khadiri z Maroka a Rashid Ramzi z Bahrajnu. Kvalitní podívanou bude i skok o tyči s Janem Kudličkou.

Svůj start potvrdil i Petr Svoboda, který má na táborský stadion dobré vzpomínky. V roce 2008 zde překonal český rekord, v minulém roce pak limit pro ME v Curychu. Kvalitnim soupeřem mu bude kanadský reprezentant Sekou Kaba s osobnim rekordem 13,43.

Pokus o limit na MS do Pekingu plánuje Lenka Masná. Stejný cíl bude mít v Táboře i Caster Semenya z JAR. Mezi muži se v běhu na 400 m bude chtít pokusit o limit na MS i Jan Tesař, který na univerziádě před pár dny zaběhl kvalitních 45,73.

 

 

 

Petr Jelínek

Vytisknout