Štefko si upevnil pozici v Českém běžeckém poháru

neděle 15. října 2006
V Pardubicích se dnes uskutečnil 37. ročník Velké pardubické cross country. Zvítězili Róbert Štefko a Táňa Metelková.

Róbert Štefko vyhrál v letošním ročníku Velké pardubické cross country. Desetikilometrovou trať zvládl za 33:09 minut a připsal si další body do Českého běžeckého poháru, ve kterém zvýšil svůj náskok před ostatními.  "O body do poháru mi nešlo. Běžel jsem zkrátka jako vždy tak dobře, jak jsem mohl. S dnešním výkonem jsem tedy spokojen," řekl vítěz.

S více než půlminutovou ztrátou na vítěze doběhl do cíle Ivan Čotov. Ten zvítězil v kategorii mužů do 49 let. Třetí byl dnes Tomáš Krutský časem 33:41 minut.

V kategorii žen zvítězila Táňa Metelková z SK Týniště nad Orlicí, která zaběhla 5700 metrů dlouhou trať v čase 20:31. Druhá Vendula Frintová z pražského Olympu na vítězku ztratila 25 sekund a šest sekund za sebou nechala třetí Evu Nývltovou.

Součástí závodního dne bylo také finále Běžeckého poháru mládeže.

Klasický podzimní kros se letos musel obejít bez větších zahraničních hvězd. "Jsou za tím finanční problémy," vysvětlil jeden z organizátorů Jan Rýdlo. "Nicméně finále Běžeckého poháru mládeže se opravdu vyvedlo." Na dostihovém závodišti v Pardubicích dnes běžcům počasí přálo. Teplota se pohybovala okolo čtrnácti stupňů, bylo polojasno a bezvětří.

Z výsledků:

MUŽI (10 000 m)
1. Róbert Štefko (AK Kroměříž) 33:09, 2. Ivan Čotov (Lubná) 33:33 /vítěz kategorie do 49 let/, 3. Tomáš Krutský (AC Slovan Liberec) 33:41, 4. Kamil Krunka (SK Nové Město nad Metují) 33:49.

ŽENY (5 700 m)
1. Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí) 20:31, 2. Vendula Frintová (PSK Olymp Praha) 20:56, 3. Eva Nývltová (Jablonec nad Nisou) 21:02.