Štefko a Kamínková kralovali v ulicích Prahy

pondělí 11. října 2004
Letošní ročník Běhu Prahou vyhráli hlavní favorité svých kategorií.

Účastník maratonu na olympijských hrách v Aténách Róbert Štefko potvrdil své kvality a dva týdny po zisku titulu mistra ČR v silničním běhu z Běchovic do Prahy zvítězil v sobotním závodě časem 35:16. Na jedenáctikilometrové trati byl o 12 vteřin pomalejší Jan Bláha z Českých Budějovic.

V závodě žen nenašla přemožitelku šestinásobná vítězka "Běchovic" Petra Kamínková. Jednatřicetiletá vytrvalkyně ještě minulou neděli startovala na mistrovství světa v půlmaratonu v indickém Dillí. V Běhu Prahou získala prvenství za 19:04, druhá v pořadí Jana Klimešová zaostala o 14 vteřin.

Běh Prahou uzavřel letošní ročník seriálu Reebok Run Trophy, jeho celkovými vítězi se stali Lubomír Pokorný a Pavla Havlová.

Výsledky Běhu Prahou (9. 10. 2004):
MUŽI – 11 km
1. Štefko (Kroměříž) 35:16, 2. J. Bláha (Č. Budějovice) 35:28, 3. Pechek (Maratonstav Úpice) 36:00, 4. Pokorný (Jičín) 36:33, 5. Arbet (SR) 36:36, 6. Klimeš (St. Boleslav) 36:40

ŽENY – 5.5 km
1. Kamínková (Olomouc) 19:04, 2. Klimešová (USK Praha) 19:18, 3. Janečková (SR) 19:39, 4. Müllerová (Slovan Liberec) 19:43, 5. Havlová (Olymp Praha) 19:46, 6. Sekyrová (Sokolov) 20:08